REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

- W przypadku małych sklepów, będziemy z pewnością utrzymywali rentowne placówki, jednak przyszłość to zdecydowanie duże formaty. W małych po prostu nie jesteśmy w stanie przedstawić wystarczająco szerokiej oferty, zawsze musimy iść na jakiś kompromis, co nie jest korzystne ani dla klientów ani dla nas – mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)
Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia. (materiały prasowe)

8 listopada Organic Farma Zdrowia uruchomiła największy w Polsce market ekologiczny – Organic. To koncept unikalny jak na poziom rozwoju polskiego rynku eko/bio?

Uruchomienie pierwszego marketu ekologicznego w tej skali i jakości można nazwać przełomem dla polskiego rynku ekologicznego. Polacy domagają się coraz szerszej certyfikowanej ekologicznej oferty produktowej, tak jak mieszkańcy Włoch czy Niemiec. Widzą pozytywny wpływ takiej żywności na funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego. Będziemy więc otwierać kolejne duże markety w kolejnych miastach, następny już pod koniec lata 2018 roku, w Konstancinie.

W przypadku warszawskiego supermarketu niezwykle ważnym elementem jest skala. Na powierzchni blisko 500 mkw. mogliśmy wreszcie pokazać przekrojowo całą ofertę, wszystkie grupy produktowe w pełnym asortymencie żywności ekologicznej. Dotychczas odpowiednia ekspozycja pełnej oferty była niemożliwa, ponieważ sklepy były zbyt małe. Drugą ważną innowacją jest zlokalizowany na sali sprzedaży bar bistro, także w stu procentach bio. Działa on jak swego rodzaju koło zamachowe sprzedaży, ponieważ przekonuje konsumentów, że skoro można smacznie zjeść i wypić w barze bio, to równie dobrze można przyrządzić w domu smaczne potrawy i napoje z produktów ekologicznych.

Nieodmiennie stawiamy na produkty świeże, które dość mocno dominują w ofercie. Mamy pełen przekrój warzyw i owoców, nabiału, pieczywa, mięsa, wędlin, jaj – po prostu cały asortyment świeżych produktów. Jest to główny magnes dla klientów, uzupełniony ofertą przetworów, produktów mącznych czy żywności dla dzieci.

Warto także zwrócić uwagę na największe obecnie w Polsce stoisko z ekologicznymi kosmetykami i środkami higieny osobistej. W ofercie mamy nawet kosmetyki kolorowe.

Imponująca jest nie tylko oferta, ale także projekt i wewnętrzny układ sklepu. Zachwyca nie tylko światło, ale także meble i sposób połączenia sklepowej ekspozycji z częścią gastronomiczną.

To prawda, takiego drugiego sklepu jak nasz w Polsce nie ma i długo jeszcze nie będzie. W zasadzie wszystko jest tu nowe, począwszy od wystroju i elementów wykończenia wnętrza. Zależało nam na tym, by odświeżyć i rozjaśnić salę sprzedaży, dodać jej przestrzeni, nie zagęszczając nadmiernie regałów czy alejek. Odwołujemy się do modnego ostatnio pojęcia shopping experience. Chcemy zapewnić klientowi na tyle dobre doświadczenie zakupowe, by zechciał przyjść do naszego sklepu. Może oczywiście wybrać zakupy przez Internet, proszę bardzo, w tym jesteśmy bardzo dobrzy i od dawna sprzedajemy cały obszerny asortyment online. Jeśli jednak wybierze zakupy stacjonarne, chcemy go zachęcić do wizyty w naszej placówce. Musi się ona wyróżniać, być odmienna od reszty sklepów, zapewniać odpowiednią atmosferę. Temu między innymi ma służyć stoisko gastronomiczne, bo w sieci nie da się jeszcze skosztować potrawy czy napoju.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony