REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska

Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska (fot. materiały prasowe)

- Obecnie analizujemy kilka różnych lokalizacji. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Wśród rozważanych lokalizacji jest kilka miejsc w różnych regionach Polski, w tym także w centrum kraju - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl o planach uruchomienia nowego magazynu Sławomir Nitek, dyrektor generalny sieci Action.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Kliknij i przeczytaj poprzednie części wywiadu ze Sławomirem Nitkiem:

Czy w planach sieci Action dla Polski jest rozwój e-commerce i własny e-sklep?

Bardzo uważnie śledzimy rozwój rynku e-commerce, umacniamy także naszą obecność w mediach cyfrowych, ale w naszych krótkoterminowych planach nie mamy rozpoczęcia sprzedaży internetowej.

Nowy kompleks logistyczny w gminie Gromadka, to 45 000 m. kw. powierzchni całkowitej, która jest w stanie pomieścić na ponad 50 000 palet. Centrum może pomieścić cały asortyment Action. Jak wygląda jego zasięg?

Te liczby się zgadzają. Warto jeszcze dodać, że docelowo obiekt zapewni 400 miejsc pracy, a obecnie jest w nim już zatrudnionych 180 osób. Operatorem jest firma logistyczna Fiege. Outsourcowanie działalności operacyjnej w celu obsługi centrum jest od wielu lat elementem naszej strategii. Dzięki temu skupiamy się na naszej zasadniczej aktywności, czyli handlu. Jeśli chodzi o zasięg centrum dystrybucyjnego, to może ono obsłużyć 150 sklepów. Myślę, że do końca roku będziemy w stanie wykorzystywać już 50% jego mocy.

W przypadku tego obiektu warto także wspomnieć, że został on zbudowany w formule przyjaznej środowisku, np. zainstalowane zostały panele słoneczne, a także inteligentny system zarządzania wodą i energią. Mamy także stacje do ładowania samochodów elektrycznych. W całym centrum zastosowano oświetlenie LED-owe, dzięki któremu możemy oszczędzać energię elektryczną.

Jeśli centrum jest przeznaczone dla około 150 sklepów, a w samej Polsce Action ma już niemal 50 placówek, zaś moce obiektu wykorzystane są już niemal w 50 proc., to oznacza, że już wkrótce firma rozpocznie budowę kolejnego magazynu?

Potwierdzam. Już w tej chwili mamy plany, które zakładają, że w 2021 roku uruchomimy drugie centrum dystrybucyjne.

Zakładam, że obiekt powstanie gdzieś w centrum kraju, okolicach Łodzi lub Warszawy?

Obecnie analizujemy kilka różnych lokalizacji. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Wśród rozważanych lokalizacji jest kilka miejsc w różnych regionach Polski, w tym także w centrum kraju.

Kiedy polski oddział osiągnie rentowność? Czy Action widzi już na horyzoncie ten dzień?

Tak, już widzimy.

Będzie to przyszły rok, czy kolejny?

Nie chciałbym ujawniać tej informacji. Natomiast weszliśmy do Polski po to, żeby prowadzić tutaj efektywny, zdrowy i rentowny biznes.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony