REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Cienkie papierosy typu slim od 2020 roku mogą nie być już dostępne na polskim rynku. To efekt rozmiaru paczki, w których są one oferowane.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

O sprawie pisze dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna. Ministerstwo Zdrowia chce ujednolicić opakowania i określiło konkretne rozmiary opakowań tak, aby mieściła się na nich informacja o szkodliwości palenia. Nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami użytkowania tytoniu i wyrobów tytoniowych trafiła już do konsultacji społecznych.

Swój opór już zapowiedziały koncerny tytoniowe, tłumacząc, że taka zmiana wprowadzi klientów w błąd, a branża tytoniowa poniesie ogromne koszty ze względu na konieczność przestrojenia urządzeń. Zmiana zbiegłą by się także w czasie z wejściem w życie we wszystkich krajach UE nowego, obowiązkowego i jednolitego systemu śledzenia obiegu wyrobów tytoniowych.

Więcej w DGP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony