REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Słodycze w hipermarkecie sieci Carrefour

Słodycze w hipermarkecie sieci Carrefour (Łukasz Rawa)

Strona 2 z 2
REKLAMA

Według danych firmy Nielsen bardzo dynamiczny wzrost zanotowały czekolady nadziewane (o 6,7 proc.), dzięki czemu na takie produkty przypada już 40,2 proc. wartości sprzedaży czekolad. Jeśli chodzi o gramatury, duży wzrost zanotowały produkty o wadze między 150 a 249 g, ale to najmniejsze opakowania o gramaturze do 50 g zanotowały najszybszą dynamikę sprzedaży wartościowej rok do roku.

Rynek przekąsek -  rosną chipsy i orzechy

Wśród przekąsek największe znaczenie nieodmiennie mają chipsy, chrupki i popcorn, które odpowiadają za 14,4 proc. obrotów wartościowych całego rynku słodyczy i przekąsek. Tego typu produkty zanotowały także bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży (o 9,7 proc.). W ramach tej części rynku w kluczowym segmencie chipsów ziemniaczanych, który zwiększył sprzedaż o 8 proc. rok do roku, największe znaczenie miały produkty o gramaturze między 101 a 200 g.

- Nieznacznie wyższa dynamika była udziałem także drugiego najważniejszego segmentu orzechów (na poziomie 9,9 proc.), które w rezultacie stanowią już 7 proc. całego rynku słodyczowo-przekąskowego. Również w tym segmencie wzrostem sterowały opakowania w przedziale 101-200 g (sprzedaż wartościowa wzrosła o 19 proc.), ale rozwój odnotowały także produkty w opakowaniach 201-300 g (o 16,6 proc.) oraz małe do 30 g (o 51,9 proc.), które wpisują się zarówno w trend prozdrowotny, jak i convenience (szukanie wygodnych i szybkich sposobów na zaspokojenie głodu) – podsumowuje Joanna Rogalska.

.

Na zdjęciu: Joanna Rogalska, Client Director Nielsen, fot. Nielsen

Obszerny raport na temat rynku słodyczy i przekąsek w Polsce do przeczytania we wrześniowym wydaniu magazynu "Wiadomości Handlowe". Kliknij i zamów  magazyn.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony