REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(Hans Olav Lien [CC BY-SA 3.0])

W niedzielę 29 września popularna wśród nastolatków sieć modowa Forever 21 ogłosiła, że dobrowolnie zgłosiła do sądu United States Bankruptcy Court wniosek o ochronę przed wierzycielami w ramach postępowania naprawczego. Firma chce skorzystać z dostępnych procedur w celu przeprowadzenia globalnej restrukturyzacji, dzięki której skupi się na rentownych operacjach.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Częścią strategii restrukturyzacji ma być likwidacja większości zagranicznych placówek firmy w Azji i Europie, przy czym planowana jest kontynuacja działań w Ameryce Łacińskiej.

– To ważny i konieczny krok, dzięki któremu możliwe będzie dalsze działanie firmy. Chcemy zreorganizować nasz biznes i znaleźć na rynku nowe miejsce dla sieci Forever 21 – powiedziała Linda Chang, Executive Vice President w firmie Forever 21.

Sieć Forever 21 liczy ponad 800 placówek, zlokalizowanych w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma jest obecna na 47 rynkach. W ramach restrukturyzacji koncern zamknie ok. 350 placówek w 40 krajach oraz 178 sklepów w samych Stanach Zjednoczonych.

Według szacunków, Forever 21 generowało roczne przychody rzędu 3 mln dolarów. W ostatnich latach pojawiały się jednak pierwsze oznaki kryzysu – takie jak zamknięcie sklepów w Londynie oraz w Chinach.

Forever 21 powstała w 1984 r. W latach 90-tych szybko zyskała popularność wśród młodzieży. Jako jedną z przyczyn jej obecnych kłopotów wymienia się gwałtowny rozwój rynku modowego w kanale e-commerce.

W Polsce sieć Forever 21 pojawiła się w 2017 r. W ciągu roku uruchomiła osiem placówek – trzy w Warszawie i po jednej w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony