REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (23-29.03.2020)
Automat paczkowy Poczty Polskiej

Automat paczkowy Poczty Polskiej (fot. mat. prasowe)

Poczta Polska przedstawi w przyszłym tygodniu zaktualizowaną strategię na lata 2020-2024. Jednym z jej kluczowych elementów ma być budowa gigantycznej sieci automatów paczkowych. Mają się nazywać Smartbox – ustaliła nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

REKLAMA

Poczta Polska chce w ciągu zaledwie dwóch lat uruchomić sieć 4 tys. automatów paczkowych – obecnie ma ich tylko 200. Ok. tysiąca Smartboxów stanie wewnątrz sklepów i w galeriach handlowych, pozostane będą miały lokalizacje zewnętrzne. Ustawiane będą m.in. przy sklepach sieci Biedronka, Carrefour czy Żabka oraz na stacjach benzynowych. Mają się pojawić także na niektórych dworcach autobusowych i kolejowych oraz w placówkach pocztowych.

Jak informowały przed kilku dniami wiadomoscihandlowe.pl, w 2019 r. liczba obsłużonych przez Pocztę Polską paczek oraz przesyłek kurierskich wzrosła o 18,6 proc. Jednocześnie klienci wysłali o 9 proc. mniej listów.

Jak poinformował Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej, w minionym roku przychody firmy z obsługi paczek i przesyłek kurierskich wyniosły 1,05 mld złotych.

PP podkreśla, że największe wzrosty odnotowała w punktach odbioru (pocztowych i partnerskich). W 2019 roku do pocztowej sieci click&collect trafiała co czwarta paczka obsłużona przez Pocztę Polską, a w grudniu już co trzecia. W porównaniu z 2018 rokiem, popularność punktów odbioru "znacząco wzrosła", a liczba paczek doręczanych w ten sposób podwoiła się.

Paczki nadawane za pośrednictwem Poczty Polskiej już dziś odbierać można w ponad 12 tys. punktów odbioru, w tym m.in. w sklepach Żabka, na stacjach PKN Orlen oraz w kioskach i salonikach prasowych Ruchu. Tę sieć w ciągu dwóch lat uzupełni 4 tys. Smarboxów.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Figaro2000 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Poczta Polska a nazwa Smartbox. Standardy obsługi jak na Białorusi ale chociaż nazwa anglojęzyczna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko paczkomaty 1 miesiąc temuocena: 67% 

  o kilka lat za późno a dodatkowo widząc jakie "wybitne" kadry zarządzają tym skansenem PRL-u jakim jest poczta polska, inpost może być spokojny o swój byt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony