REKLAMAROS-SWEET - Moreso Świąteczne Wypieki_Baner Główny(18-24.11.2019)
Siedziba PPL Koral w Nowym Sączu

Siedziba PPL Koral w Nowym Sączu (Fot. materiały prasowe)

Na polskim rynku lodowym pojawia się coraz więcej propozycji oryginalnych smaków, a w lodziarniach spotykamy coraz dziwniejsze sposoby „kręcenia lodów”. Tymczasem z badań wynika, że Polacy, jeżeli chodzi o lodowe wybory, są tradycjonalistami. Przed zbliżającymi się wakacjami PPL Koral zapytał jakie lody najchętniej wybierają Polacy i czym kierują się przy ich zakupie. Wyniki pokazały, że najchętniej sięgamy po lody gałkowe lub familijne - w dużych opakowaniach. A niezmiennie od lat, smakowym faworytem Polaków są lody śmietankowe, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Przy zakupie ulubionego deseru równie ważne jak cena są marka producenta oraz zawartość naturalnych składników.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Długo utrzymująca się dobra passa pogodowa to niezwykle pracowity czas dla producentów lodów, których zadaniem jest sprostanie popytowi na mrożone desery. Upały sprawiają, że tłumnie chodzimy do lodziarni i sklepów po różne rodzaje lodów, głównie w celu ochłody i poprawy nastroju. W tym roku na polskim rynku, oprócz popularnych lodów rzemieślniczych, pojawia się też mnóstwo nowych marek, które oferują nowości w „innych”, niespotykanych dotąd smakach. Mimo, że chętnie próbujemy nowych propozycji wciąż jesteśmy lodowymi tradycjonalistami, a przeprowadzane co roku przez markę Koral badania udowadniają, że smak Polaków nie tak łatwo zmienić.

Lody dla ochłody

W przeprowadzonym badaniu opinii Polacy zadeklarowali, że ich ulubioną formą lodów są zdecydowanie lody gałkowe (30%)* oraz familijne – w dużych pudełkach (29%). Sławne lody na patyku znalazły się na 3 miejscu (18% badanych), a 14% Polaków wskazało rożki. Jednak jak tłumaczą producenci deklaracje na temat ulubionych lody to jedno, natomiast jeżeli pojawiają się upały i dobra pogoda dopisuje to preferencje nieco się zmieniają i lody impulsowe zdecydowanie mają wtedy pierwsze miejsce, bo ich głównym zadaniem jest szybka ochłoda. Co ciekawe zwolennikami lodów w rożku częściej są osoby poniżej 30 roku życia (21%), z kolei respondenci powyżej 50 roku życia częściej wybierają familijne (40%). Najmniejszą popularnością cieszą się lody w małych opakowaniach (5%), których nie zjemy od razu i nie możemy podzielić się z bliskimi.

„Śmietankowe najlepsze” – mówią Polacy

Niezmiennie od lat ulubionym smakiem lodów wśród Polaków jest śmietankowy (39%). W drugiej kolejności wybierane są lody czekoladowe – co czwarty Polak wybiera właśnie ten smak (25%). Nieco mniejszy odsetek badanych wskazuje na lody owocowe (23%). W porównaniu do wyników sprzed roku, które przeprowadzała marka Bracia Koral, lider smaku lodów nie zmienił się – w dalszym ciągu ulubionym smakiem jest śmietankowy, jednakże częściej niż przed rokiem badani wskazywali smak czekoladowy. Lody o smaku owocowym spadły na miejsce trzecie.

W tym roku marka Koral kończy okrągłe 40 lat – wydawać by się mogło, że to bardzo dużo czasu i smaki się zmieniają, ale przez te lata w zasadzie zawsze Polacy wracają do znanych i lubianych smaków jak np. lody śmietankowe. Oczywiście konsumenci lubią być zaskakiwani i chętnie sięgają po różnego rodzaju nowości, ale ulubione zawsze pozostają smaki z dzieciństwa. Dlatego dbamy, żeby w naszej ofercie mogli znaleźć smaki sprzed lat z prawdziwą śmietanką i polskimi owocami. My też jesteśmy tradycjonalistami. – Piotr Gąsiorowski, Dyrektor marketingu PPL Koral.

Cena lodów i zawartość naturalnych składników – najważniejsze

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony