REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

Należący do chińskiej Grupy WH amerykański koncern mięsny Smithfield Foods planuje podbój brytyjskiego rynku mrożonek. Produkty na tamtejszy rynek będzie dostarczał z zakładu w Polsce – podaje justfood.com.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO) - Belka w artykułach (14-30.06.2019)

(fot. smithfield.pl)

W zeszłym roku Grupa WH kupiła od Pini Group zakłady Pini Polska, Royal Chicken oraz Hamburger Pini. Zarządza nimi Animex, który jest spółką zależną Smithfielda, a jednocześnie jednym z największych producentów żywności w Polsce. Przejęte zakłady mają obsługiwać różne rynki zachodnioeuropejskie, w tym np. Francję, ale przedstawiciele Smithfielda oświadczyli, że głównym celem akwizycji jest produkcja mrożonych dań typu convenience z przeznaczeniem do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w kanałach detalicznym i gastronomicznym.

Ian Lindsay z brytyjskiego oddziału Smithfielda podkreśla w serwisie justfood.com, że koncern dostrzega szansę na rozwój w zwiększonych inwestycjach i koncentracji na segmencie produktów drobiowych z wartością dodaną. – Obecnie, aby nadążyć za popytem importujemy do Wielkiej Brytanii blisko 980 000 ton mięsa rocznie. W naszej ocenie popyt na tego typu produkty będzie nadal wzrastał, gdyż konsumenci szukają wygody w przygotowaniu potraw w domu. Rosną też ich oczekiwania odnośnie jedzenia poza domem – komentuje Lindsay.

Więcej na justfood.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony