REKLAMAHELIO - Baner Główny - Masy (15-21.10.2018)

Rosyjski państwowy koncern wygrał właśnie przed holenderskim sądem sprawę z firmą Spirits International z Grupy SPI. Dzięki temu będzie mogła, kosztem pokonanej firmy, produkować wódkę Stolicznaja na rynku Beneluksu.

REKLAMARTA - Belka w artykułach - wrzesień-październik 2018
Wódka Stolicznaja

Wódka Stolicznaja (fot. Wikipedia/Yuri Samoilov)

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Werdykt to podtrzymanie wyroku sądu niższej instancji. Spirits International będzie teraz musiał zwrócić wszystkie zyski osiągnięte ze sprzedaży wódek Stolicznaja, Moskowskaja i na Zdorowie w Belgii, Holadnii i Luksemburgu od 1999 r. Jak informuje gazeta, podobne spory czekają grupę SPI także na innych rynkach. W sumie jest ich 13.

Grupa SPI kontrolowana jest przez rosyjskiego biznesmena Jurija Szeflera, który swoje prawa do wspomnianych marek uzasadnia tym, iż odkupił je za ponad 280 tys. dolarów po rozpadzie ZSRR. Wyrok holenderskiego sądu powoduje jednak, że oprócz utraty praw do marki, inne produkty Grupy SPI nie mogą być reklamowane jako „rosyjskie”

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony