REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

Grupa Sokołów powiększy się o spółki należące do Grupy Mięsnej Gzella. Konsolidacja ma umocnić pozycję połączonych podmiotów i ich marek na rynku krajowym i międzynarodowym.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)
Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów

Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów (fot. Sokołów)

Grupa Mięsna Gzella działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład firmy zlokalizowany jest w miejscowości Osie – w ekologicznym i naturalnym obszarze Borów Tucholskich. Ze względu na innowacyjne technologie produkcji, pakowania i przechowywania mięsa i wędlin uważany jest za jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Jego potencjał produkcyjny pozwala na przetwarzanie ponad 6000 ton mięsa miesięcznie. Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią sklepów działających pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, rozlokowanych głównie w Polsce północnej i centralnej.

- Naszą misją jest bycie partnerem dla klientów i konsumentów poprzez zapewnienie wyrobów najwyższej jakości, zgodnych z ich oczekiwaniami i potrzebami oraz zmieniającymi się trendami żywieniowymi. Powiększenie potencjału Sokołowa o Grupę Gzella to kolejny krok w realizacji tych celów. Nasze produkty wzbogacą ofertę dostępną w kanałach dystrybucji Grupy Mięsnej Gzella, a produkty Gzella trafią do szerokiej sieci dystrybucji Sokołowa, na którą składa się 39 centrów dystrybucji i 51 sklepów własnych – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów.

Mirosław Gzella, założyciel i główny udziałowiec Grupy Mięsnej Gzella podkreśla natomiast, że podejmując decyzję o zmianie kierunku rozwoju Grupy Kapitałowej Gzella, poszukiwał inwestora o ugruntowanej pozycji i opinii, dającego najlepszą rękojmię utrzymania i rozwoju dotychczasowej działalności i utrzymania miejsc pracy.

Sokołów jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży mięsnej w Polsce, od lat jest prekursorem odważnych zmian i podnoszenia standardów, co potwierdzają liczne nagrody.

– Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy, a Gmina Osie, która rozwijała się z nami przez 33 lata, dalej będzie wspierana w działaniach na rzecz poprawy standardów życia naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że stworzona przeze mnie firma pozostanie na ścieżce dalszego podnoszenia konkurencyjności i efektywności oraz zyska dodatkowy impuls do innowacyjnego rozwoju i ekspansji na rynki międzynarodowe – podsumowuje Mirosław Gzella.

Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony