REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)

NSZZ Solidarność opublikował komunikat dotyczący ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników handlu, która odbędzie się 2 maja. Powodem protestu są fatalne warunki pracy, niskie wynagrodzenia oraz brak dialogu społecznego. W liście otwartym do prezes Renaty Januszkiewicz z POHiD przewodniczący handlowego sekretariatu NSZZ Solidarność wyraża nadzieję, że protest uzmysłowi firmom handlowym skalę niezadowolenia pracowników handlu i skłoni menedżerów do rozpoczęcia rzeczywistego dialogu ze stroną społeczną.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

(źródło: solidarnosc.org.pl)

W opublikowanym dzisiaj komunikacie Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność ogłoszony został ogólnopolski protest pracowników handlu. Jak czytamy w komunikacie, jego powodem są fatalne warunki pracy, niskie wynagrodzenia oraz brak dialogu społecznego w tej branży. Handlowa Solidarność przestrzega, że jeżeli pracodawcy nie przystąpią do rozmów, organizowane będą kolejne, coraz bardziej radykalne akcje protestacyjne.

Zaplanowana na 2 maja - a więc w dniu pomiędzy świętami państwowymi, w trakcie 5-dniowego "długiego weekendu" - akcja protestacyjna polegać będzie na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków przez pracowników i przestrzeganiu obowiązujących w danym sklepie procedur. Jest to tzw. strajk włoski.

Związkowcy na razie nie zdradzają, w których sieciach protest zostanie przeprowadzony. Będzie to kilka dużych sieci zagranicznych oraz jedna z polskim kapitałem. - Gdybyśmy dzisiaj podali ich nazwy, pracodawcy mogliby podjąć próby zastraszenia pracowników, aby nie brali udziału w proteście, zatem informacja o tym, w których sieciach odbędzie się strajk włoski zostanie podana podczas konferencji prasowej 27 kwietnia - zapowiada przewodniczący Alfred Bujara.

W liście otwartym do POHiD, sygnowanym przez przewodniczącego Bujarę czytamy m.in.: "Ogromne przeciążenie pracą, złe warunki pracy oraz niskie wynagrodzenia powodują coraz większą frustrację pracowników handlu, która może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu niepokojów społecznych. Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest rozpoczęcie rzeczywistego dialogu społecznego nie tylko w poszczególnych sieciach handlowych, ale przede wszystkim na poziomie całej branży (...) Liczymy, że zaplanowana na 2 maja akcja protestacyjna wreszcie uzmysłowi Państwu skalę niezadowolenia pracowników handlu i skłoni Państwa do rozpoczęcia rzeczywistego branżowego dialogu ze stroną społeczną. W przeciwnym razie Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność będzie zmuszony do podejmowania kolejnych, coraz bardziej zdecydowanych działań protestacyjnych."

.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anita 1 ponad rok temuocena: 100% 

  już dawno powinni strajkować pracownicy handlu ze wszystkich sieci , bo to za co oni pracują jest śmieszne!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony