REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(Fot. wh.pl)

Sieci Biedronka i Lidl podjęły decyzję o wydłużeniu godzin pracy sklepów. Niektóre będą czynne nawet całą dobę. Decyzja ta nie podoba się „Solidarności”. Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu w NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z Pulsem Biznesu uznał ją za żart na prima aprilis.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Jak informowały wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka, która niedawno skróciła godziny otwarcia sklepów w związku z koronawirusem, tym razem zdecydowała się na ich wydłużenie. W jej ślady poszedł Lidl. To reakcja sieci na ogłoszone przez polski rząd ograniczenia liczby klientów przebywających w danej chwili w sklepach do trzykrotności liczby kas w placówce.

Decyzja detalistów wywołała oburzenie związkowców. Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”, skarży się na fakt, że nie była ona konsultowana z pracownikami i związkami. W rozmowie z „PB” przekonuje, że może to być dowód pazerności lub bezduszności. Jego zdaniem, ludzie są przeciążeni pracą, oburzeni, a przede wszystkim przestraszeni.

„Czy mają przychodzić do pracy z łóżkami polowymi? – ironizuje Bujara i dodaje, że wiele osób nie będzie miało czym wrócić do domu w późnych godzinach nocnych.

Zdaniem związkowca, sklepy działają sprawnie, towaru nie brakuje, dlatego trudno zrozumieć, w jakim celu sieci wydłużają godziny pracy, jako pretekst wskazując na nadchodzące święta Wielkanocy.

Czytaj więcej na stronie pb.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WojakMocny9% 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Wydłużenie godzin pracy sklepów, w kontekście nadchodzącej Wielkanocy oraz ograniczeń liczby klientów, to bardzo dobra decyzja. Będzie luźniej w sklepach i przed nimi. Część, zwłaszcza młodych, ludzi, przerzuci się na zakupy w nocy - mniejsze zagrożenie dla seniorów. A p. Fujara niech reaguje szybciej, nowe godziny już obowiązują, a on dopiero protestuje. Może ze środków związkowych organizować transport dla pracowników na nocne zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tołdi 5 miesiąc temuocena: 75% 

  @Pracownik sklepu: Dla Ciebie Pan Tołdi, jeśli już - to po pierwsze, po drugie nie nie pracuje na stanowisku kierowniczym, a nawet gdybym to trudno nazwać kogoś kto pracuje "nierobem" nie sądzisz? Po trzecie, moja wypowiedz wynika z czystej logiki. Gdy nie ma klientów, spadają obroty co już odnotowują sieci handlowe, więc albo zlikwidują placówki i/lub zredukują zatrudnienie, albo wydłużą godziny pracy. Skoro jesteś pracownikiem sklepu jak piszesz, odpowiedz sobie na pytanie co wolisz? To, że sklepy będą czynne cała dobę, nie znaczy, że pracownicy będą "tyrać 24h". Istnieje coś takiego jak system zmianowy i nikt nie pracuje ponad ustalony limit godzin, ale przecież jako pracownik handlu dobrze o tym wiesz. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak 4 miesiąc temuocena: 71% 

  Pan Fujara jest oburzony -podoba mi się taka walka o pracowników-"oburzenie"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik sklepu 3 miesiąc temuocena: 33% 

  Tołdi ty pewnie siedzisz sobie i pierdzisz w stołeczek na jakims stanowisku kierowniczym nierobie a inni mają tyrac 24h?

  oceń komentarz
 • ~tołdi 2 miesiąc temuocena: 67% 

  „wiele osób nie będzie miało czym wrócić do domu w późnych godzinach nocnych". Ja bym się raczej martwił tym, że gdyby nie wydłużone godziny pracy, to wiele osób nie musiałoby wracać z pracy... bo po prostu by jej nie mieli. Solidarność jak zawsze mądrzejsza od grupy którą na silę "reprezentuje".

  oceń komentarz
 • ~Murzyn 1 miesiąc temuocena: 79% 

  Bujara to partyjny aparatczyk, przystawka pisu. Nie ma pojęcia o realnym życiu a się wymądrza, bo dostaje za to niezłą kasę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony