REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(Pixabay.com)

W ciągu trzech lat sprzedaż ekspresów do kawy wzrosła dwukrotnie. Przełożyło się to na zmiany na rynku kawy. Kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Spada za to spożycie kawy rozpuszczalnej. 

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

W 2019 roku w Polsce sprzedano 465 tys. ekspresów do kawy. To dwa razy więcej niż w 2016 roku, kiedy Polacy kupili 233 tys. ekspresów. Według firmy Applia Polska, rynek ten wart jest 824 mln zł. O wiele więcej wart jest rynek samej kawy. Według danych GfK zebranych dla „Rzeczpospolitej", Polacy wypijają rocznie kawę o wartości około 6 mld zł, z czego ok. połowy to wydatki gospodarstw domowych. 

Rynek jest stabilny, w 2019 r. wzrósł o 2 proc. Rewolucja następuje natomiast w samej kategorii. Spada znaczenie kawy rozpuszczalnej, która jeszcze nadal sprzedaje się najwięcej. Z danych GfK wynika, że w 2019 r. aż 78,7 proc. gospodarstw domowych dokonało choć raz zakupu kawy rozpuszczalnej, ale to spadek o 6,7 pkt proc. stosunku do 2014 r.

Aleksandra Gębarowska, konsultant w Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia powiedziała gazecie, że w tym okresie kawa instant straciła ok. 13 proc. pod względem wartości i ok 14 proc. pod względem ilości. Jedynie w 2019 r. widoczny był niewielki wzrost ilości sprzedaży.

Wzrost sprzedaży kaw ziarnistych obserwowany jest przez sieć Biedronka. Jan Kołyński z biura prasowego Jeronimo Martins poinformował, że w 2019 r. w ujęciu rocznym sprzedaż kaw ziarnistych wzrosła o 16-proc., natomiast zainteresowanie instant utrzymuje się na stałym poziomie, podobnie jak kawami mielonymi. Według danych GfK, w odniesieniu do 2014 r. kawa mielona zanotowała spadek ilościowy o ok. 15 proc. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony