REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Spar Group, większościowy właściciel Piotra i Pawła, pracuje nad nowym modelem logistyki w Polsce. Jak zdradza w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, spółki zależnej Spar Group, operator docelowo chce mieć trzy magazyny w naszym kraju.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Macie w planach uruchamianie nowych magazynów?

Tak, nowe centrum logistyczne ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury w ramach Piotr i Paweł. Rozbudowa i wspieranie sieci detalicznej w Polsce to priorytetowy projekt the SPAR Group. Zakładamy dokonanie znacznych inwestycji, w tym także uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego dla partnerów detalicznych. Terminowe dostawy produktów z magazynów centralnych sieci do sklepów są dla nas kluczowe, dlatego szukamy miejsca dobrze skomunikowanego i z dużymi możliwościami logistycznymi.

Piotr i Paweł miał jeszcze dwa magazyny?

Tak, strategiczny magazyn w Gnatowicach i dedykowany e-commerce obiekt w Ożarowie pod Warszawą. W naszym przypadku mówimy raczej o uruchomieniu takiego magazynu jak ten, który działał w Gnatowicach. Rzeczywiście miał on wymiar strategiczny i miał zaspokoić potrzeby rozwojowe całej sieci. Jest to nasz wkład jako inwestora, który pokazuje, że wierzy w projekt i rozumie w jaki sposób powinien być rozwijany system logistyczny. Magazyn w Koninku i wypełnienie go towarem, w wolumenie ok. 7.500 produktów, to oczywiście baza do dalszych działań.

Jak ma wyglądać system logistyczny Grupy Spar w Polsce?

Kolejny etap, po wypełnieniu towarem magazynu w Koninku, to otwarcie kolejnego magazynu. Nad tym jak ma wyglądać docelowo system logistyczny dla sieci Spar w Polsce pracujemy teraz z zespołem the SPAR Group. W tej chwili mogę powiedzieć, że będzie on obejmował na pewno dwa, a w dalszej przyszłości 3 magazyny.

Gdzie? Pod Poznaniem magazyn już działa, teraz czas na okolice Warszawy, Śląsk, Bydgoszcz?

Obecnie w grę wchodzą dwie lokalizacje. Pierwsza to jest szeroko rozumiany pas między Warszawą, a Łodzią. Drugi magazyn może powstać w aglomeracji katowickiej lub okolicach Krakowa, a swoim zasięgiem obejmie południe Polski.

Który powstanie jako pierwszy?

Jesteśmy na etapie wyboru lokalizacji, analizujemy możliwości przyłączenia nowych – więc trudno o 100 proc. pewność. Teraz pracujemy intensywnie, analizując możliwości przyłączenia nowych partnerów. Chcemy im dać możliwość współpracy.

Przeczytaj poprzednie części wywiadu z Tomaszem Syllerem:
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar: Integrację z Piotrem i Pawłem zakończymy w pół roku
Spar Group chce mieć w Polsce powyżej 100 sklepów w pierwszej połowie 2020 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zizitop 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Słowa, tylko słowa. A biznes nie opiera się na słowach tylko działaniach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak ktoś ze Spar Polska chce tam iść to niech najpierw poprosi o umowę , warunki zakupu z ML , cenny zakupy itp.Bo narazie cenny na tym magazynie który ofertę ma mizerna są powiedzmy mało atrakcyjne i wiele lokalnych małych hurtowni daje lepsze warunki ale może Pan seler sprzedaj z tego magazynu jakaś lepsza Coca Colę np bez pestek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Partner 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jeszcze w pierwszej połowie roku głośne i dyskusyjne przejęcie rynku, próby wyciągnięcia stworzonej już sieci Spar w kraju, a do tej pory nie mają logistyki, która mogłaby te sklepy obsłużyć...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela2019 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

  To cały wywiad?Pięć śmiesznych pytań?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony