REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)
Spar Group uruchomi swój pierwszy Eurospar w przyszłym miesiącu

Spar Group uruchomi swój pierwszy Eurospar w przyszłym miesiącu (fot. materiały prasowe, Spar Group)

Potwierdziły się informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl, że pierwszy sklep Spar Group w Polsce wystartuje w warszawskim centrum handlowym Blue City. Punkt w tej lokalizacji został przejęty od sieci Piotr i Paweł, a wkrótce przejdzie rebranding na Eurospar.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że organizator sieci celuje w reotwarcie sklepu 18 listopada. Nie jest to jednak jeszcze data pewna, zatem możliwe są drobne przesunięcia.

Od kilku tygodni przy sklepie Piotr i Paweł w Blue City widnieje banner informujący o tym, że przygotowywane jest otwarcie w tym miejscu Eurospara. - Już jesienią w tym miejscu znajdziesz największy wybór świeżych produktów - napisano na bannerze.

- Centrum handlowe Blue City to świetna lokalizacja sklepu pod szyldem Eurospar - mówi cytowany w środowym komunikacie dyrektor zarządzający spółki Wasz Sklep Spar (spółka zależna Spar Group) Tomasz Syller. O tym, że Spar Group uruchomi swój pierwszy sklep właśnie w tym miejscu, pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl już w maju.

Przypomnijmy, że 1 października Spar Group sfinalizowało umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł, w wyniku czego afrykański inwestor posiada w spółce 80 proc. udziałów.

- Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dołączą do międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie - zapowiada Spar Group. Tomasz Syller w komunikacie podkreśla, że firma zaoferuje swoim nowym franczyzobiorcom m.in. "nowe i zróżnicowane formaty sklepów".

Spar Group podtrzymuje deklarację "wspierania Grupy Piotr i Paweł w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju". - Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 300 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6500 produktów od prawie 500 dostawców - napisano.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franek 2 4 miesiące temuocena: 71% 

  Chyba Spar Group nie może nic uruchomić pod logiem Spar czy Eurospar....sprawa logo nie jest rozstrzygnięta a zabezpieczenia dla BacPolu pozostają w mocy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MMM 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Spar Group uruchomi czyli pierwsze aktywo w postaci umowy najmu na powierzchnie w Blue City przeniesione, potem beda kolejne lokalizacje jak już to co jest cos warte po Piotrze i Pawle zostanie "przewalone" do Spar Group i Spółek im zaleznych.Spółki PIP albo ogłoszą głosowanie nad układem 5/10% albo upadłosci wszak beda puste jak bebęn wierzyciele zostaną z niczym.Ładnie Panowie którzy wyłozyli PiP i BAcPol sobie to poukałdali.Dlatego cały czas nie ma rady wierzycieli , nie ma głosowania a sanacja jest prowadzona według scenariusza kancelarii ZiF przez Sąd w Poznaniu.

  oceń komentarz
do góry strony