REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Sieć sklepów z alkoholami TOPS!, obecna między innymi w RPA, może pojawić się w Polsce - wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl. Spar Group, operator sieci Spar w naszym kraju, na razie o tym nie przesądza, ale poczynił już pierwsze kroki ku temu, by być gotowym do uruchomienia punktów pod tym logo.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Na zdj. sklep TOPS! połączony z placówką sieci Spar

Na zdj. sklep TOPS! połączony z placówką sieci Spar (fot. spar.co.za)

TOPS! to jeden z trzech znaków towarowych, o których rejestrację w Urzędzie Patentowym RP wystąpiła niedawno spółka Wasz Sklep Spar, należąca do Spar Group. Firma stara się również o zabezpieczenia praw do znanych z innych rynków znaków takich jak Beantree Cafe (to koncept kawiarniany, który zadebiutował już w Polsce w 2019 r. w warszawskim CH Blue City), czy Meat&More.

- Potwierdzamy, że złożyliśmy do urzędu patentowego wniosek o rejestrację marki TOPS!, która jest wiodącą siecią sklepów z alkoholami w RPA w ramach Spar Group - zaznacza biuro prasowe Wasz Sklep Spar w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl. - Jednak na ten moment trudno jednoznacznie przesądzić, czy i w jakim zakresie będziemy ten koncept wdrażać w Polsce. Jako członek Grupy Spar chcemy na każdym rynku zabezpieczyć prawa do marek z portfela grupy - dodaje firma.

W skali globalnej, w ramach sieci Spar, działają już 844 sklepy marki TOPS! Tylko w ostatnim roku sieć punktów alkoholowych została poszerzona o 22 nowe sklepy oraz przejęła 36 placówek. W omawianym okresie przychody ze sprzedaży generowane przez TOPS! wzrosły globalnie o ponad 10 proc.

Wasz Sklep Spar nie zamierza korzystać z brandu TOPS! do rozwoju gamy alkoholowych produktów marki własnej. - Na pewno nie planujemy budowania marki własnej produktów w oparciu o ten brand. Marka własna w naszej sieci, tak jak w innych krajach, jest realizowana generalnie pod brandem Spar. Już teraz pod marką własną Spar oferujemy wiele ciekawych produktów we wszystkich sklepach w Polsce - podkreśla biuro prasowe spółki Wasz Sklep Spar.

O tym, że różne koncepty handlowe sieci Spar znane z innych rynków mogą zostać w przyszłości przeniesione do Polski mówił w grudniu 2019 r. w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Rob Philipson, członek zarządu Spar Group. - Wykorzystamy wiele międzynarodowych doświadczeń, którymi dysponujemy. Nie tylko z krajów, w których działa Spar Group, ale także z formatów Spar International, takich jak choćby piekarnia. Mamy również sekcję mięsną, którą chętnie wprowadzimy w Polsce - wskazywał wówczas. Niewykluczone, że miał na myśli właśnie wspomniany już koncept Meat&More.

W RPA Spar Group posiada format sklepu typu "zrób to sam" o nazwie Build It. Oprócz tego firma organizuje sieć sklepów monopolowych TOPS! Co ciekawe, w RPA zgodnie z prawem... nie można sprzedawać alkoholu w supermarketach. Inny format Spar Group rozwijany w tym kraju to apteka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~obserwator 2 29 dni temuocena: 100% 

  @Dark - pisanie głupot też...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dark 1 miesiąc temuocena: 33% 

  Otwieranie sklepów alkoholowych powinno być zabronione.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony