REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Dr. Gerhard Drexel, CEO Spar Austria

Dr. Gerhard Drexel, CEO Spar Austria (fot. Spar Austria)

Spar Austria doskonale radzi sobie w czasie pandemii. Sieci udało się wyprzedzić wieloletniego lidera tego rynku – Rewe Group. W kwietniu udziały rynkowe Spara wyniosły aż 35,6 proc.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W kwietniu br. obroty sklepów Spar w Austrii zwiększyły się aż o 23 proc., podczas gdy łączna sprzedaż detaliczna żywności w tym kraju wzrosła „tylko” o 12,6 proc. Detalista znakomicie poradził sobie w trudnym czasie pandemii i zdołał przekonać klientów, że wprowadzone przez niego środki zabezpieczające są wystarczające dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas robienia zakupów. Jednak to nie epidemia i zwiększona sprzedaż w kwietniu była bezpośrednią przyczyną przetasowań w austriackim handlu detalicznym FMCG, gdyż Spar od dłuższego czasu jest na fali i już jego wyniki za pierwsze trzy miesiące br., kiedy trudno było jeszcze mówić o pandemii, pozwoliły operatorowi wyprzedzić dotychczasowego lidera – sieć Rewe. Z danych Nielsena wynika, że w pierwszym kwartale br. udziały rynkowe Spara wyniosły 34 proc.

– Na nasz sukces złożyło się kilka czynników. Oprócz ponadprzeciętnego zaangażowania wszystkich pracowników, są to z pewnością wieloletnie partnerskie relacje z regionalnymi i lokalnymi dostawcami, co pozwala wywiązywać się ze zobowiązań, które złożyliśmy klientom. Mam na myśli przede wszystkim zapewnienie stabilnych cen i atrakcyjnej oferty produktów każdego dnia i w każdej miejscowości, w której działają nasze placówki. Efekt? Od lat jesteśmy najszybciej rosnącym operatorem w detalicznym handlu FMCG – powiedział Gerhard Drexel, CEO Spar Austria.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony