REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

19 sierpnia 2019, 12:44

(Pixabay.com)

Według danych NBP otwarcie niemieckiego rynku pracy w 2020 r. spowoduje, że liczba Ukraińców pracujących w Polsce może zmniejszyć się o 20-25 proc. w perspektywie najbliższych czterech lat.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

- Szacujemy, że [liczba Ukraińców zmniejszy się] o 20-25 proc. w perspektywie najbliższych czterech lat. Przy czym jest to raczej maksymalna wartość, a zapewne wyjedzie ich mniej. Ostatecznie skala odpływu ukraińskich pracowników z Polski do Niemiec będzie głównie zależała od kondycji niemieckiej gospodarki, jak również kształtu przepisów wykonawczych do czerwcowej ustawy wprowadzającej w Niemczech nowe zasady zatrudniania kwalifikowanych pracowników spoza Unii – tłumaczył dr Robert Wyszyński z Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP na łamach serwisu ObserwatorFinansowy.pl.

Dodał, że problemu wcale być nie musi, bo wielu Ukraińców, którzy już w Polsce są, sprowadzają tu rodziny, coraz częściej płacą składki na ZUS i okazuje się, że i popyt na pracowników ostatnio nieco słabnie.

- Niemcy od przyszłego roku otworzą rynek pracy dla pracowników spoza UE z różnych krajów. W niemieckiej ocenie skutków regulacji samej ustawy znajduje się liczba nieco ponad 50 tys. osób dodatkowego napływu imigrantów rocznie. Nawet tamtejszy ustawodawca nie spodziewa się zatem imigracji na masową skalę - dodał Wyszyński.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony