REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

Z 290 do 204 spadła liczba sklepów należących do Spółdzielczej Sieci Handlowej „Tęcza”. – To w głównej mierze efekt likwidacji mniejszych punktów – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Krystian Szostak, kierownik do spraw marketingu SSH „Tęcza”.

REKLAMA
Spółdzielcza Sieć Handlowa „Tęcza” działa od 1999 roku

Spółdzielcza Sieć Handlowa „Tęcza” działa od 1999 roku (fot. archiwum)

SSH „Tęcza” działa w Wielkopolsce od 1999 roku. Jej organizatorem były Wielkopolska Spółdzielnia „Rolnik” w Poznaniu i Spółdzielnia Hurtowa „Samopomoc Chłopska” w Koninie. Sieć powstała na bazie zmodernizowanych sklepów, funkcjonujących dawniej pod szyldem GS, uzupełnionych o nowe obiekty w miastach i wsiach na terenie regionu. – Rozpychanie się sieci handlowych w regionie, konieczność podnoszenia pensji i spadek marż powodują, że część detalistów rezygnuje z prowadzenia biznesu i zamyka swoje punkty. Stąd spadek liczny sklepów z 290 do 204 – wyjaśnia Krystian Szostak.

Dodaje, że chociaż z jednej strony sieć się kurczy, to z drugiej trwają zmiany w należących do niej placówkach. – Kierunkiem jest samoobsługa. Nie zapominamy też o profesjonalnej, miłej obsłudze i szerokim asortymencie produktów w atrakcyjnych cenach. Chcemy skłonić naszych klientów do rezygnacji z zakupów w hipermarketach na korzyść wiejskich sklepów. Między innymi dlatego Spółdzielcza Sieć Handlowa „Tęcza” oferuje produkty marki własnej, która systematycznie jest rozwijana – stwierdza Krystian Szostak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony