REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. materiały prasowe, Stokrotka)

500 złotych brutto podwyżki dla szeregowych pracowników sieci - to główny postulat, którego realizacji domaga się NSZZ "Solidarność" w Stokrotce. Sieć odpowiada związkowi, że wynagrodzenia kształtują się w firmie "na poziomie rynkowym", a pensje w tym roku zostały już raz podwyższone.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Związkowcy od jesieni ub.r. znajdują się w sporze zbiorowym z siecią. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, etap rokowań został już zamknięty i 20 marca w Lublinie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach etapu mediacji. - Pracodawca nie złożył związkowi jakiejkolwiek propozycji podwyżki, która w istotny sposób rozwiązywałaby żywotne problemy socjalne załogi - czytamy w oświadczeniu, które pracownicy Stokrotki zamierzają rozesłać jutro do mediów.

- Liczymy na to, że uda nam się dojść do porozumienia z siecią w sprawie podwyżki wynagrodzeń - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Alicja Symbor, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Stokrotce. - Nie wykluczamy jednak, że tak się nie stanie. Wtedy zmuszeni będziemy do podjęcia kolejnych kroków i do poszukania innych form protestu - dodaje.

Sieć handlowa w przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl komentarzu podkreśla, że "jest otwarta na dialog z pracownikami, w tym z działającymi w spółce organizacjami związkowymi". - Regularnie organizowane są spotkania i telekonferencje z przedstawicielami organizacji związkowych. Pracodawca docenia każdą inicjatywę, której prawdziwym celem jest kreowanie pozytywnego środowiska pracy - przekazała Stokrotka.

- Firma co roku podnosi wynagrodzenia dla swoich pracowników, biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną spółki, osiągane wyniki oraz sytuację na rynku pracy. Również w 2019 roku, wzorem lat ubiegłych, spółka zaplanowała i wdrożyła podwyżki wynagrodzeń dla swoich pracowników - czytamy w stanowisku Stokrotki.

Jak zauważa Alicja Symbor, reprezentująca związek zrzeszający ok. 450 pracowników Stokrotki, pensje sprzedawców-kasjerów co prawda wzrosły w styczniu br., jednak była to waloryzacja wynikająca ze wzrostu płacy minimalnej w kraju. Ponadto, jak przekazała nam Symbor, pensje w sklepach sieci bywają dziś zróżnicowane. Oznacza to, że pracownicy "starych" Stokrotek zarabiają niekiedy więcej od osób zatrudnionych w sklepach, które jeszcze do niedawna działały pod szyldami Aldik lub Sano. - Z tego co mi wiadomo, występują znaczne różnice w wynagrodzeniach. Chcielibyśmy, aby pensje we wszystkich sklepach zostały zrównane - zaznacza Symbor.

Co na to Stokrotka? - Przejęci pracownicy (Aldika i Sano - red.) zachowali swoje wynagrodzenia, otrzymując jednocześnie możliwość przejścia na system wynagrodzeń Stokrotki. Pracownicy mają więc wybór, z którego systemu chcą skorzystać. W przypadku spółki Aldik zdecydowana większość pracowników wybrała system Stokrotki. Pracownicy spółki Sano są w trakcie podobnego procesu - zapewnia sieć.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anka kasjerka 8 ponad rok temu

  W Stokrotce nie mamy premii , żadnego stażowego ,goła najniższa krajowa - nie polecam nikomu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sydney 7 ponad rok temu

  Do Alicji - dzięki za rozbawienie mnie. Kto umie myśleć samodzielnie, kontakt do solidarności.... myślałem, że się uduszę ze śmiechu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gienek 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Solidarność, jak zwykle musi dolewać paliwa....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Kontakt do NSZZ "Solidarność" w Stokrotce dla zainteresowanych pracowników, którzy potrafią nadal samodzielnie myśleć oraz czują potrzebę i mają odwagę by zmieniać rzeczywistość na lepsze. Alicja Symbor 662 961 454 zzstokrotkasolidarnosc@gmail.com

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dramat 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Dla kasjera wychodzi srednio 1700-1800zl netto, z-cy ks srednio 1900-2100zl netto. Takie sa realia tego pseudo pracodawcy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~annsad3 3 ponad rok temuocena: 100% 

  W Stokrotce robota jest jak wszędzie ale czemu pracownik nowy ma tyle samo co pracownik z 10 letnim stażem i to jest właśnie porażka !!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Georg 2 ponad rok temuocena: 67% 

  A niech wykoncza. Pracodawcow zatrudniajacych za minimalna krajowa ci u nas nie trzeba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ginwithtonic 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Związkowcy wykończyli Aldika. Teraz czas na Stokrotkę. :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony