REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. materiały prasowe, Stokrotka)

Strona 2 z 2
REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Alicja Symbor podkreśla, że podstawa wynagrodzenia w wielu sklepach ustalona została na poziomie płacy minimalnej. Jednak należy też podkreślić, że pracodawca wypłaca kasjerom także premię absencyjną oraz - w niektórych lokalizacjach - premię za wyniki sklepu.

Stokrotka zapytana przez nas o poziom zarobków w sklepach sieci nie zdradza konkretnych kwot. - Tworząc system wynagrodzeń dla pracowników sklepów, mieliśmy na uwadze prostotę, przejrzystość oraz stabilność wynagrodzeń. Pracodawca regularnie podwyższa wynagrodzenia, biorąc pod uwagę analizę rynku i bieżącą sytuację spółki - przekazała nam sieć.

Warto dodać, że związkowcy z NSZZ "Solidarność" oprócz wzrostu wynagrodzeń domagali się od Stokrotki także podwyżki ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej. Porozumienie w tej sprawie udało się osiągnąć, choć formalnie zmiany nie zaczęły jeszcze obowiązywać, ze względu na konieczność naniesienia poprawek w regulaminie pracy.

- Zmiany weszły już w życie i  pracownicy otrzymają ekwiwalent w podwyższonej wysokości jeszcze w tym miesiącu, z wyrównaniem od stycznia tego roku - zapewnia Stokrotka w komentarzu przesłanym redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Spór zbiorowy NSZZ "Solidarność" ze Stokrotką to pokłosie wcześniejszego, podobnego sporu związkowców z Aldikiem. Na jesieni minionego roku Aldik został wchłonięty przez Stokrotkę, w której "Solidarność" od kilku lat nie działała. Związkowcy postanowili zorganizować się od nowa i po raz kolejny wejść w spór zbiorowy, tym razem formalnie z inną spółką.

Przypomnijmy, Maxima Grupe od wielu lat zarządzała w Polsce siecią Aldik i - pośrednio - Sano. Na jesieni 2017 r. Litwini kupili Emperię (sieć Stokrotka) i zdjęli ją z warszawskiej giełdy. Następnie zaczęli łączyć poszczególne części biznesu detalicznego. Rebranding Aldika na Stokrotkę przeprowadzony został w minionym roku. Wymiana szyldów na sklepach Sano ma zakończyć się w drugim kwartale br.

Po zakończeniu rebrandingu Sano, Stokrotka dysponować będzie ponad 550 sklepami działającymi w formacie supermarketu, marketu i convenience. Sieć zatrudnia w Polsce ok. 10 tys. pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anka kasjerka 8 ponad rok temu

  W Stokrotce nie mamy premii , żadnego stażowego ,goła najniższa krajowa - nie polecam nikomu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sydney 7 ponad rok temu

  Do Alicji - dzięki za rozbawienie mnie. Kto umie myśleć samodzielnie, kontakt do solidarności.... myślałem, że się uduszę ze śmiechu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gienek 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Solidarność, jak zwykle musi dolewać paliwa....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Kontakt do NSZZ "Solidarność" w Stokrotce dla zainteresowanych pracowników, którzy potrafią nadal samodzielnie myśleć oraz czują potrzebę i mają odwagę by zmieniać rzeczywistość na lepsze. Alicja Symbor 662 961 454 zzstokrotkasolidarnosc@gmail.com

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dramat 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Dla kasjera wychodzi srednio 1700-1800zl netto, z-cy ks srednio 1900-2100zl netto. Takie sa realia tego pseudo pracodawcy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~annsad3 3 ponad rok temuocena: 100% 

  W Stokrotce robota jest jak wszędzie ale czemu pracownik nowy ma tyle samo co pracownik z 10 letnim stażem i to jest właśnie porażka !!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Georg 2 ponad rok temuocena: 67% 

  A niech wykoncza. Pracodawcow zatrudniajacych za minimalna krajowa ci u nas nie trzeba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ginwithtonic 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Związkowcy wykończyli Aldika. Teraz czas na Stokrotkę. :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony