REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)
fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Wydawcy prasowi i sprzedawcy prasy odczują skutki zakazu handlu w niedziele - przekonują przedstawiciele Kolportera. Jak zdradzają, wartość niedzielnego obrotu prasą w skali miesiąca (dane uśrednione ze stycznia i lutego br.) to 3,7 proc. całości obrotu saloników prasowych Kolportera.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

- To średnie dane z saloników prasowych Kolportera ze stycznia i lutego br. – To stosunkowo niewiele. Warto jednak zauważyć, że obecnie w niedzielę nie pracują wszystkie punkty handlowe, mające w ofercie prasę. Otwarte są przede wszystkim te zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych, hiper- i supermarketach, na dworcach i terminalach lotniczych. Oczywiście czynne są także stacje paliw, jednak w nich asortyment prasowy jest z reguły mniejszy niż w salonikach czy kioskach – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – Zdecydowana większość tytułów sprzedaje się przede wszystkim w dni robocze są jednak kategorie prasowe, które charakteryzują się wysoką sprzedażą właśnie w niedziele – dodaje Materek.

Przedstawiciel Kolportera zdradza, że o ile w pozostałe dni tygodnie najchętniej kupowanymi są czasopisma dla pań, magazyny telewizyjne oraz czasopisma społeczno-polityczne (dzienniki i tygodniki opinii), to w niedzielę prym wiodą wydawnictwa kolekcjonerskie (karty, naklejki), magazyny i książeczki dla dzieci, a także wydawnictwa specjalistyczne.

– W niedziele do galerii handlowych wybierają się często  rodziny z dziećmi. Przy okazji głównych zakupów, odwiedzają też salonik prasowy, gdzie rodzice kupują swoim pociechom karty kolekcjonerskie, książeczki lub magazyny dziecięce – mówi Dariusz Materek. – Zakładamy, że po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę właśnie te tytuły odczują spadki sprzedaż, choć mogą one dotknąć i pozostałych wydawnictw – z uwagi na zamknięcie galerii czy supermarketów działające w nich saloniki będą tego dnia również nieczynne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tomasz33 3 ponad rok temu

  Mam mały sklep we franczyzie i mnie ta ustawa doprowadzi do bankructwa. Podpisałem apel do Kaczyńskiego, bo nie chcę zamykać interesu. https://secure.avaaz.org/pl/pe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marecki 2 ponad rok temu

  Ciekawe, kiedy Unia Europejska się zainteresują sprawą ustawy o zakazie handlu w niedziele. A na pewno się zainteresuje, szczególnie, że wg ekspertów są w niej zapisy niezgodne z konstytucją

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miro 1 ponad rok temu

  Na szczęście pis już nie popiera tak w ciemno tego projektu Solidarności, tylko zaczyna punktować jego błędy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony