REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Hipermarket sieci tesco w Warszawie

Hipermarket sieci tesco w Warszawie (materiały własne)

W połowie lipca spółki Snowfinch 19 i Zodiac zgłosiły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiar przeprowadzenia koncentracji, polegającej na przejęciu grupy pięciu spółek Vistra Limited Partnerships, do których wniesionych zostanie pięć nieruchomości handlowych, należących obecnie do Tesco Polska. Są to „powierzchnie przeznaczone na sklepy wielkopowierzchniowe”, zlokalizowane w różnych miastach Polski. Sklepy są zlokalizowane w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk i Lublin.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił na początku sierpnia wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac. Co może oznaczać, że urząd ma zastrzeżenia do złożonych dokumentów. Można zakładać, że UOKIK poprosił o uzupełnienie przedstawionych dokumentacji. Ze względu na to, że nieruchomości zlokalizowane są w rożnych miastach trudno sądzić, aby urzędnicy mieli wątpliwości dotyczące np.  samej koncentracji w kontekście lokalnych rynków, na których się znajdują. Wtedy firmy będą mogły ponownie starać się o zgodę urzędu na sfinalizowanie transakcji. Po uzyskaniu zgody na koncentrację pakiet nieruchomości należących do Tesco trafi prawdopodobnie do inwestora działającego na krajowym rynku detalicznym. Zwrot wniosku oznacza, że procedury związane z ewentualnym sprzedażą nieruchomości mogą znacznie się wydłużyć.

Zgłoszony do UOKIK wniosek o zgodę na koncentrację dotyczy zamiaru przejęcia przez Snowfinch 19 oraz Zodiac wspólnej kontroli nad pięcioma spółkami Vistra Limited Partnerships, za pośrednictwem wehikułów korporacyjnych współkontrolowanych przez zgłaszające firmy.

Przejęcie kontroli ma polegać na nabyciu 100 proc. ogółu praw i obowiązków, odpowiednio, komandytariusza i komplementariusza w spółkach przejmowanych, do których wcześniej zostanie wniesione 5 nieruchomości (każda ze spółek przejmowanych będzie posiadała jedną nieruchomość) - obiektów handlowych zlokalizowanych w różnych miastach Polski, na które składają się powierzchnie przeznaczone na sklep wielkopowierzchniowy prowadzący sprzedaż detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz powierzchnie wynajęte pod inne rodzaje sprzedaży detalicznej i usług.

Snowfinch 19 II SPK jest spółką holdingową wspólnie, pośrednio kontrolowaną przez trzy osoby fizyczne – współwłaścicieli szerszej struktury kapitałowej („Grupa 4fi”). Grupy 4fi prowadzi działalność inwestycyjną (inwestycje w nieruchomości oraz w inne niż nieruchomości aktywa) w ramach EOG (obecnie poza Polską).

Zodiac jest spółką holdingową, należącą do grupy kapitałowej Origami, współkontrolowanej ostatecznie przez 4 osoby fizyczne. Działalność Grupy Origami skupia się na inwestycjach w nieruchomości i inne niż nieruchomości aktywa prywatne. Grupa Origami inwestuje na całym świecie, ale koncentruje się przede wszystkim na aktywach w Ameryce Północnej i Europie (obecnie poza Polską).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 26

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ja111 4 10 miesięcy temu

  Tesco się nie opłacało a innym będzie się opłacało ? Ktoś jest strasznie naiwny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gostek 3 10 miesięcy temu

  Czyli w Tesco będą teraz składać Origami?

  oceń komentarz
 • ~Gostek 2 10 miesięcy temu

  Czyli w Tesco będą teraz składać Origami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaciekawiony 1 10 miesięcy temu

  wiadomo, kto może być zainteresowany nabyciem ww. lokalizacji?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony