REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Hipermarket sieci tesco w Warszawie

Hipermarket sieci tesco w Warszawie (materiały własne)

Strona 2 z 2
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Spółki przejmowane będą kontrolowane przez spółkę Tesco Holdings. Tytuły prawne do nieruchomości, które zostaną wniesione do spółek przejmowanych należą na dzień zgłoszenia zamiaru koncentracji do firmy Tesco w Polsce. Tesco Holdings oraz Tesco (Polska) należą do grupy kapitałowej ostatecznie kontrolowanej przez Tesco PLC z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sieci sklepów różnych formatów, przede wszystkim super- i hipermarketów. Grupa Tesco prowadzi również, w ograniczonym zakresie, działalność w sektorze usług finansowych, przetwarzania i analizy danych, e-commerce, sektorze nieruchomości oraz detalicznej sprzedaży paliw (stacje benzynowe).

W Polsce, działalność Grupy Tesco, działającej za pośrednictwem Tesco (Polska) Sp. z o.o. obejmuje w szczególności detaliczną sprzedaż artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem blisko 350 sklepów działających pod marką Tesco oraz za pośrednictwem strony internetowej ezakupy.tesco.pl.

Spółki przejmowane nie prowadzą obecnie żadnej działalności. W nieruchomościach, które zostanę wniesione do spółek przejmowanych, Tesco prowadzi obecnie działalność związaną przede wszystkim ze sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych oraz wynajmem powierzchni handlowo-usługowych w centrach handlowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 26

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ja111 4 6 miesięcy temu

  Tesco się nie opłacało a innym będzie się opłacało ? Ktoś jest strasznie naiwny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gostek 3 6 miesięcy temu

  Czyli w Tesco będą teraz składać Origami?

  oceń komentarz
 • ~Gostek 2 6 miesięcy temu

  Czyli w Tesco będą teraz składać Origami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaciekawiony 1 6 miesięcy temu

  wiadomo, kto może być zainteresowany nabyciem ww. lokalizacji?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony