REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(Jeronimo Martins / Biedronka)

Spółka Jeronimo Martins poinformowała, że sprzedaż sieci Biedronki wzrosła w III kw. 2019 roku o 10,9 proc. do 3,2 mld euro. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się w tym okresie o 7,8 proc.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Cała Grupa Jeronimo Martins po III kwartałach 2019 roku miała 302 mln euro zysku netto j.d. wobec 292 mln euro rok wcześniej. Przychody wzrosły w tym okresie o 6,7 proc. do 13,7 mld euro. EBITDA spółki wyniosła 757 mln euro, co oznacza wzrost o 6,7 proc. rdr.

- Wyniki te podkreślają niezwykłą zdolność naszych sieci do konsekwentnego wzrostu szybciej niż rynki, na których działają. Nasze skoncentrowane na konsumentach podejście i sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności modeli biznesowych, są głównymi czynnikami napędzającymi wyniki naszych firm. Nasze sieci handlowe są dobrze przygotowane na ostatni i najważniejszy kwartał roku. Jesteśmy przekonani, że to będzie kolejny dobry rok pod względem wzrostu i rentowności – komentuje wyniki spółki po III kw. br. Pedro Soares Dos Santos, prezes i dyrektor generalny Grupy Jeronimo Martins.

W okresie od stycznia do września, sprzedaż w sklepach Biedronki zwiększyła się w walucie lokalnej o 8,3 proc., a sprzedaż porównywalna wzrosła o 5,1 proc. Przychody Biedronki za dziewięć miesięcy wyniosły 9,2 mld euro i stanowiły 67,6 proc. przychodów Jeronimo Martins.

Firma podkreśliła, że Biedronce udało się osiągnąć tak dobre wyniki pomimo zakazu handlu w niedziele, który ograniczył czas pracy sklepów o 10 dni.

EBITDA Biedronki po trzech kwartałach wyniosła 665 mln euro, co oznacza wzrost rok do roku o 7 proc. Marża EBITDA wyniosła 7,2 proc., tak jak przed rokiem.

Sieć Biedronka zarządza w Polsce siecią ponad 2932 sklepów, które działają w ponad 1100 miejscowościach. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 14 mld zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Praktyk 1 7 miesięcy temu

  w tym czasie Tesco ma dwucyfrowy spadek,wiec to wplywa na trend rynku. Teraz wszyscy pozostali gracze beda mieli wieksze wzrosty niz rynek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony