REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Supermarket sieci Biedronka

Supermarket sieci Biedronka (materiały prasowe)

Spółka Jeronimo Martins, do której należy sieć supermarketów Biedronka podała wstępne wyniki finansowe za 2019 r.  Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w ub. roku do 12,62 mld euro (tym samym wyniosła ok 53 mld zł), co oznacza wzrost rdr w euro o 7,9 proc., a w walucie lokalnej o 8,8 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 5,8 proc.

REKLAMA

W samym IV kw sprzedaż Biedronki wyniosła 3,38 mld euro, co oznacza wzrost rdr w tej walucie o 10,6 proc., a w walucie lokalnej o 10,3 proc. Wzrost sprzedaży porównywalnej LFL wyniósł w tym okresie 7,7 proc.

Grupa Jeronimo Martins podała, że sprzedaż Biedronki stanowiła w 2019 roku 67,7 proc. ogółu przychodów portugalskiej grupy. Skonsolidowana sprzedaż portugalskiej grupy wzrosła r/r o 7,5 proc. do 18,64 mld euro. Tym samym w 2019 r. dystrybutor zwiększył sprzedaż o 1,3 mld euro

Firma Jeronimo Martins podkreśliła, że firmie udało się osiągnąć tak dobre wyniki mimo, że w 2019 roku było 13 dni handlowych mniej niż rok wcześniej.

Jak podkreślają przedstawiciele Jeronimo Martins w Polsce popyt konsumpcyjny utrzymał się na dobrym poziomie. Inflacja żywności w kraju, wyższa niż początkowo zakładano w tym roku, wyniosła ok. 4,9 proc. Sektor detaliczny nadal dostosowywał się do stopniowego wdrożenie zakazu handlu w niedzielę".

Władze Jeronimo Martins podkreślają, że rok 2019 był bardzo dobry dla spółki, pozwolił firmie wzmocnić pozycję w trzech krajach, w których działa, i w pełni skorzystać z istniejących korzystnych warunków konsumenckich, szczególnie w Polsce. W związku z tym Grupa rozpoczyna rok 2020 z pozytywnym impulsem i jest zdecydowana kontynuować wzrost.


 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bakbar 3 12 dni temu

  Przecież Eurocash to de facto odłam JMD tylko w celu uniknięcia zapisów o nadużywaniu pozycji dominującej wydzielili te biznesy (przypominam że według UE po przekroczeniu 40% udziałów następuje koniec z wycieczkami pod wodą = koniec rozwoju JMD pod logo Biedronka). Aktualnie to dwa rozwijające się równolegle biznesy oparte na know how JMD i oba do 40% maja daleko ale łącznie??? No to mamy odpowiedź dlaczego osobno?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@klik 2 12 dni temuocena: 67% 

  Wolny rynek. Funkcjonuje tak cały cywilizowany świat. Musisz się z tym pogodzić czy chcesz czy nie chcesz. Biedronka urosła w polsce, nie jest to koncept przeniesiony z zachodu jak Kaufland czy Lidl. Pracuje w niej cała masa polaków. Czy chcesz tym ludziom zabrać pracę? Podatki które płaci biedra są zdecydowanie wyższe niż wszyskich razem zebranych polskich operatorów. Nie czepiasz sie eurocashu i jego podmiotom? Tylko biedra solą w oku. Komuś się widzę marzy powrót socrealizmu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klik 1 13 dni temuocena: 33% 

  To już jest dominacja i dalszy brak reakcji Rządu i Parlamentu na ten monopol, skończy się likwidacją polskiego handlu. Zrobią to wspólnie z Lidlem i Kauflandem i Żabą,/niedzielny handel/ co zapowiadali20 lat temu !!!! Obce sieci zdominowały krwioobieg polskiej gospodarki czyli handlu. Czy tak ma wyglądać repolonizacja, którą zapowiadał Premier Morawiecki?

  oceń komentarz
do góry strony