REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

GUS poinformował, że sprzedaż detaliczna w cenach stałych w styczniu 2020 r. wzrosła o 3,4 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 20,6 proc. Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła w ubiegłym miesiącu o 5,7 proc. rdr.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej wzrost w styczniu 2020 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. (w cenach stałych) zaobserwowano w przedsiębiorstwach handlujących samochodami, motocyklami, częściami (o 3,5 proc. wobec wzrostu o 5,9 proc. przed rokiem ) oraz w jednostkach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 2,5 proc. wobec wzrostu o 4,5 proc. przed rokiem).

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej największy wzrost odnotowano w jednostkach zaklasyfikowanych do grupy: tekstylia, odzież i obuwie (o 10,5 proc.). Spadek sprzedaży wykazały natomiast przedsiębiorstwa z grup: prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach (o 4,8 proc.) oraz żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 0,9 proc.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jarosława 1 4 miesiące temu

  GUS kontrolowany przez pis chyba nie mówi prawdy, jeśli inflacja jest 4,4% to jak przy wzroście w cenach stałych o 3,4% mógł być wzrost w cenach bieżących o 5,7% - powinien być 7,8% (3,4 + 4,4). Wszystkie instytucje kontrolowane przez pis nie są wiarygodne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony