REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

26 sierpnia 2019, 07:02

(fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 5,7 proc., wobec wzrostu o 7,1 proc. w lipcu 2018 r. - podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z czerwcem 2019 r. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 2,1 proc.

REKLAMA

Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" większy niż przeciętny wzrost w czerwcu 2019 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. (w cenach stałych) zaobserwowano w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 11,4 proc. wobec wzrostu o 4,2 proc. przed rokiem).

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" wysoki wzrost wykazały podmioty zaklasyfikowane do grupy "meble, rtv, agd" (o 15,9 proc.) oraz "farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny" (o 10,1 proc.).

Kategoria "żywność, napoje i wyroby tytoniowe" wzrosła w lipcu w cenach stałych o 0,7 proc. względem czerwca br., a o 2,3 proc. w porównaniu z lipcem minionego roku. Od początku roku wzrost sprzedaży detalicznej w tej kategorii wyniósł 1,8 proc.

W okresie styczeń-lipiec 2019 r. wzrost sprzedaży detalicznej r/r wyniósł 6,0 proc. (wobec wzrostu o 6,9 proc. w 2018 r.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony