REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(materiały prasowe, Jeronimo Martins)

W lipcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 4,4% wobec wzrostu o 6,5% przed miesiącem oraz o 3,5% w lipcu ub. Roku. W porównaniu z czerwcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 0,2% (wobec wzrostu przed rokiem o 2,2%).  

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu br. była wyższa w skali roku  w większości grup. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (hiper-, supermarketach i dyskontach – red.) o 10,2% wobec wzrostu o 4,4% przed rokiem oraz w  jednostkach sprzedających żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 4,6% wobec wzrostu o 4,8%). Spadek sprzedaży odnotowano w grupowaniu „pozostałe” (o 8,4% wobec spadku przed rokiem o 12,9%).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem wysoki wzrost sprzedaży odnotowano w podmiotach zaklasyfikowanych do grupowań: „tekstylia, odzież i obuwie” (o 18,8%), „farmaceutyki, kosmetyki sprzęt ortopedyczny” (o 11,3%) oraz „meble rtv, agd” (o 9,6%).  W okresie styczeń –lipiec br. wzrost sprzedaży detalicznej w skali roku wyniósł 5,1% (wobec wzrostu o 3,7% w 2015 r.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony