REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

2 kwietnia 2020, 09:23

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki (KPRM)

Wydane 1 kwietnia rozporządzenie Rady Ministrów zmienia zasady obowiązywania tzw. „godzin dla seniora”. Stacje benzynowe i apteki (pod pewnymi warunkami) mogą obsługiwać wszystkich klientów przez cały dzień. 

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Z „godzin dla seniora” wyłączono stacje benzynowe i apteki w niektórych przypadkach. Oznacza to, że te placówki mogą obsługiwać klientów do 65. roku życia w godzinach od 10.00 do 12.00. 

Podobnie, jak w przypadku sklepów spożywczych i punktów usługowych, tak i dla stacji obowiązuje zasada, że do sklepu na stacji mogą wejść 3 osoby na jedno stanowisko kasowe. 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawiera również zapis, że apteki w czasie dwóch godzin dla seniorów będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

Zmiana w rozporządzeniu dotyczy także pracodawców. Zmieniono zapis, który mówił o zachowaniu dystansu pomiędzy pracownikami co najmniej 1,5 metra. Teraz mówi on, że „odległość pomiędzy stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony osobistej związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.”
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~handlowiec 1 2 miesiące temu

  No tak... ze względu na Orlen. On musi działać bez zmian :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony