REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(Pixabay.com)

Ograniczenie wyjazdów służbowych i prywatnych, pozostanie w domach i praca zdalna będą przekładały się na niższe zapotrzebowanie na paliwa. Biuro maklerskie Reflax ocenia, że dzisiaj problemem dla wszystkich staje się nie poziom cen, ale poziom sprzedaży paliw. Oznacza to przede wszystkim problemy właścicieli stacji.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Ceny ropy są najniższe od 2002 roku. W ślad za nimi lecą na łeb na szyję ceny paliw na stacjach benzynowych. Z powodu pozostawania większości osób w domach frekwencja tankujących jest nawet o połowę niższa niż zazwyczaj. 

Od początku roku spadki te są rzędu 60 proc. To efekt koronawirusa i zamrożenia światowych gospodarek. Ceny „czarnego złota” spadają czwarty tydzień z rzędu. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w telewizji publicznej, powołując się na rozmowy z prezesami spółek paliwowych, że zaobserwowano bardzo wyraźny spadek sprzedaży benzyny na stacjach benzynowych, nawet o połowę.

Analitycy oceniają, że gwałtowne obniżki cen w hurcie dają dużą szansę na pogłębienie spadków cen na stacjach w kolejnych dniach, jednak ich skala będzie już prawdopodobnie dużo mniejsza. Eksperci BM Reflex są zdania , że odbicie na rynku ropy naftowej i osłabienie złotego spowodują odbicie cen hurtowych na rynku krajowym, co może ograniczać skłonność do głębokich korekt na stacjach w dół. Niemniej na razie nie ma zagrożenia wzrostem cen detalicznych. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 23

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gość 6 2 miesiące temu

  Orlen katowice koło załerza jeden naprzeciw drugiego po drugiej stronie i cena pb95 4,39 a po drugiej stronie pb95 4,20

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 5 2 miesiące temu

  Proste to ile do tej pory zarabiali na Nas .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kris 4 2 miesiące temu

  O niby stacje paliw miały 2-3 grosze marży .... teraz to widać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JaRule 3 2 miesiące temu

  Oj jak mi przykro!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pedro 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Stacja Auchan Warszawa ul Górczewska ON 3,84...95pb 3,72... przestałem używać karty lojalnościowe vitay bo nagroda za milion punktów patelnia którą kosztuje 30 zł . Różnica na pełnym zbiorniku 64 zł .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G24 cala prawda 1 2 miesiące temu

  A w Głubczycach ceny paliw z kosmosu orlen 4.65 za 95 Lotos 4.75 zl za 95 A ta stacja jak na KK SIE LECI TO 4.65 ZA 95 PKS STACJA PALIE 5 ZL 95 CI 2 OSTATNI TO POSZALELI Z CENAMI

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony