REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
W 2018 r. PKN Orlen sprzedał na stacjach paliw 48 mln hot dogów

W 2018 r. PKN Orlen sprzedał na stacjach paliw 48 mln hot dogów (fot. materiały prasowe, PKN Orlen)

PKN Orlen, Shell, BP, Lotos – stacje tych sieci zgodnie potwierdzają, że sprzedaż towarów innych niż paliwa systematycznie rośnie, generując nie tylko dodatkowe przychody, ale też znaczące marże – informuje Business Insider Polska.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

PKN Orlen ok. 30 proc. marży generuje na sprzedaży pozapaliwowej, z czego połowa przypada na gastronomię. Koncern informuje, że najszybciej rosną takie kategorie, jak słodkie przekąski, napoje i oleje silnikowe – czytamy w serwisie Business Insider.

Portal uzyskał informację do sieci Shell, że w ostatnich latach osiąga ona dwucyfrowe wzrosty sprzedaży produktów i usług pozapaliwowych. Najszybciej rośnie sprzedaż kawy. W skali globalnej koncern chce do 2025 r. osiągnąć poziom 50 proc. udziału sprzedaży pozapaliwowej w łącznej sprzedaży.

Także sieć BP notuje wzrost sprzedaży owoców i warzyw, pieczywa wypiekanego na miejscu oraz żywności paczkowanej. Z kolei na stacjach Grupy Lotos największą dynamikę sprzedaży notują m.in. produkty gastronomiczne, napoje izotoniczne, słone przekąski i leki OTC.

Business Insider Polska uzyskał ponadto od zapytanych sieci informację, że wbrew potocznej opinii sprzedaż alkoholu wysokoprocentowego na stacjach paliw ma raczej charakter marginalny.

Czytaj więcej na stronie businessinsider.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony