REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)

Spółka Unimot, do której należy sieć stacji paliw AVIA podpisała 19 czerwca br. umowę inwestycyjną ze spółką Green Electricity, która jest właścicielem platformy blinkee.city, a która obsługuje elektryczne skutery, rowery i hulajnogi w 24 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej (w tym 18 w Polsce).

REKLAMA
Stacja paliw sieci Avia

Stacja paliw sieci Avia (Unimot)

Celem inwestycji spółki Unimot jest wzrost wartości udziałów oraz wsparcie rozwoju firmy Green Electricity z wykorzystaniem sieci stacji AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miejscowościach poprzez zaoferowanie pakietu franczyzowego platformy blinkee.city w Polsce oraz innych krajach europejskich. Wspólne cele na 2022 r. to wzrost aktywnych użytkowników do 1,5 mln oraz wypracowanie zysku operacyjnego przez Green Electricity w wysokości 25 mln zł.

Obecnie liczba aktywnych użytkowników w blinkee.city wynosi ok. 100 tys. Przychody ze sprzedaży za 2018 r. wyniosły 14,3 mln zł, a zysk operacyjny 1,1 mln zł.

W ramach inwestycji, Unimot obejmie 267 nowych udziałów, o łącznej wartości nominalnej 13 350 zł, stanowiących 20 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w Green Electricity w zamian za wkład pieniężny w wysokości ok. 2 mln zł.

Inwestor udostępni także dodatkowe finansowanie dla Green Electricity, w postaci wieloproduktowej linii finansowej do kwoty w łącznej wysokości 7,5 mln zł, która może zostać udzielona przez Unimot lub podmiot z nim stowarzyszony, w formie i na zasadach określonych pomiędzy stronami stosowanie do potrzeb Green Electricity, zgodnie z zatwierdzonym biznes planem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony