REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 03.10.2019)
Palarnia kawy Starbucks Roastery

Palarnia kawy Starbucks Roastery (fot. mat. prasowe Starbucks)

Amerykańska sieć kawiarni została strategicznym inwestorem w funduszu Valor Siren Ventures, który będzie inwestował w obiecujące pomysły i technologie dotyczące rynku spożywczego. Starbucks wyłożył 100 mln dolarów na finansowanie start-upów z przemysłu spożywczego oraz handlu detalicznego żywnością.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Inwestycja ma się stać katalizatorem następnego pokolenia innowacyjnych firm z branży. Fundusz będzie zarządzany przez Valor Equity Partners, jedną z wiodących firm inwestycyjnych z segmentu private equity, która jako jedna z pierwszych zainteresowała się technologiami dla producentów żywności.

Przedstawiciele funduszu będą wyszukiwać i inwestować w firmy, które rozwijają technologie, produkty lub rozwiązania związane z produkcją i sprzedażą detaliczną żywności. W ten sposób Starbucks chce przyspieszyć i zintensyfikować rozwój innowacji, służących do skutecznego zaspokajania potrzeb konsumentów, w ramach koncepcji „new retail”.

Wyłożone przez sieć 100 mln stanowią fundament finansowy dla funduszu VSV, który zamierza pozyskać w najbliższych miesiącach dodatkowe 300 mln dolarów, zwracając się do innych partnerów strategicznych z branży oraz do kluczowych inwestorów instytucjonalnych.

– Wierzymy, że innowacyjne pomysły są paliwem dla przyszłości. Bazujemy na naszym dziedzictwie i dotychczasowych osiągnięciach, a jednocześnie podejmujemy starania na rzecz przyspieszenia agendy innowacyjnej. Chcemy wspierać kreatywne i przedsiębiorcze projekty przyszłości, które są dla nas inspiracją i z którymi będziemy rozwijać różne formy komercyjnej współpracy partnerskiej. Nasze porozumienie z firmą Valor może być wielką szansą, nie tylko dla tych start-upów, ale także dla samego Starbucksa, dla stabilnego rozwoju firmy w nadchodzących dekadach – zapewnił Kevin Johnson, prezydent i CEO firmy Starbucks.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony