REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Starbucks zużywa miliard plastikowych słomek rocznie

Starbucks zużywa miliard plastikowych słomek rocznie (fot. mat. prasowe Starbucks)

Starbucks ogłosił, że wyeliminuje jednorazowe słomki do picia napojów ze wszystkich ponad 28 tys. własnych i franczyzowych kawiarni, zastępując je słomkami z materiału ulegającego biodegradacji lub wprowadzając do użycia nowy rodzaj wieczka, umożliwiający picie kawy bez słomki. W skali globalnej oznacza to eliminację ponad miliarda słomek rocznie.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Firma zaprojektowała i wyprodukowała wieczko nie wymagające słomki, które stosowane będzie w przypadku mrożonej kawey, herbaty i espresso. Jest ono wykorzystywane w ponad 8 tys. kawiarni w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do serwowania niektórych napojów. Pilotażowo to rozwiązanie wprowadzane jest w kilku krajach Azji.

Firma będzie ponadto wykorzystywać słomki zrobione z materiałów alternatywnych, np. papieru lub nadającego się do kompostowania plastiku.

– Dla naszych partnerów i konsumentów będzie to znaczący krok w kierunku zrównoważonej gospodarki. Chcemy serwować naszym klientom kawę produkowaną zrównoważonymi metodami, w bardziej zrównoważony sposób – zapewnił Kevin Johnson, prezydent i prezes firmy Starbucks.

Wprowadzanie nowych rozwiązań rozpocznie się jesienią w Seattle i Vancouver, a w ciągu 2019 r. pojawią się one W całych Stanach i Kanadzie. Kolejne rynki to Francja, Holandia i Wielka Brytania.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony