REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

19 kwietnia 2018, 13:40

W Polsce pod szyldem Starbucks działają 63 kawiarnie

W Polsce pod szyldem Starbucks działają 63 kawiarnie (Fot. materiały prasowe)

29 maja wszystkie kawiarnie Starbucks w Stanach Zjednoczonych będą przez pół dnia zamknięte. To pokłosie skandalu na tle rasistowskim, w który zamieszany jest gigant z branży HoReCa.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Jak poinformowała firma w specjalnym komunikacie, 29 maja po południu wszystkie lokale Starbucks na terenie Stanów Zjednoczonych będą zamknięte. W tym czasie firma przeprowadzi szkolenia dla pracowników dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji rasowej.

Szkolenia to efekt skandalu, w który uwikłany jest amerykański potentat kawiarniany. W jednym z lokali w Filadelfii policjanci skuli kajdankami dwóch czarnoskórych mężczyzn – klientów lokalu – i wyprowadzili ich siłą mimo protestów innych gości, którzy oponowali, że mężczyźni nic złego nie zrobili.

Film z zajścia obiegł media społecznościowe. Teraz firma gasi pożar: - Ideą marki Starbucks jest tworzyć przyjazne miejsca spotkań dla wszystkich klientów, niezależnie od ich pochodzenia czy poglądów – zapewniają przedstawiciele Starbucks w oświadczeniu. Czytamy w nim również, że program szkolenia zostanie przekazany na wszystkie rynki, na których marka jest obecna i będzie włączony jako stały element treningu pracowników.

Koncern prowadzi obecnie blisko 24,5 tys. lokali w ponad 70 krajach świata, najwięcej w USA, Chinach i Japonii. W Polsce pod tym szyldem działają 63 lokal. Funkcjonują one w ramach struktur AmRest Holdings SE,  która zarządza również markami KFC, Pizza Hut i Burger King. AmRest jest także właścicielem wyjątkowej marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB.

Obecnie AmRest zarządza ponad 1600 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 16 krajach. Oprócz Polski są to: Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Rosja, Hiszpania, Portugalia, Francja, Austria, Niemcy i Włochy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony