REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Stock Spirits Group w swoim stanowisku z szóstego lutego podsumował swoją działalność na europejskich rynkach od pierwszego października 2019 roku. Producent i dystrybutor alkoholi zwrócił uwagę na zaproponowany w Polsce podatek od sprzedaży alkoholu w małych butelkach. Będzie rozważał podjęcie kroków prawnych przewidzianych w unijnej legislacji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

„Monitorujemy zaproponowany ostatnio dodatkowy podatek od opakowań małoformatowych (poniżej 300 ml) alkoholu w Polsce, którego pierwsze czytanie ma się niebawem odbyć w polskim parlamencie. Na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby dokładnie określić wpływ nowych regulacji oraz to, jaką reakcję podejmiemy. Rozważamy już szereg potencjalnych działań handlowych i operacyjnych, które moglibyśmy podjąć w celu poradzenia sobie z tą sytuacją, w tym działania na mocy prawa Unii Europejskiej” – czytamy w oświadczeniu Stocka.

Stock zwrócił także uwagę, że ze względu na wzrost podatku akcyzowego w Polsce i Czechach od 1 stycznia 2020, zgodnie z oczekiwaniami zanotowano silny popyt ze strony handlu w końcówce roku. Było to spowodowane chęcią zgromadzenia zapasów. „Ogólnie rzecz biorąc, dotychczasowe wyniki na obu rynkach były znacznie lepsze w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku” – czytamy w oświadczeniu.

Stock w Polsce w pierwszym kwartale swojego roku finansowego (październik-grudzień 2019 roku) zanotował wzrost sprzedaży wartościowej na poziomie 4,8% i wolumenowej o 2,3% w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Urosły zarówno czyste wódki, jak i warianty smakowe.

Grudzień 2019 był 32 z rzędu miesiącem wolumenowego wzrostu sprzedaży i 28. kolejnym miesiącem wzrostu udziałów w rynku. Udział wartościowy w rynku wódki na koniec grudnia 2019 r wyniósł w przypadku Stocka 29,7 proc. Na koniec 2018 roku wskaźnik ten sięgał 27,9 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zyzio 1 4 miesiące temuocena: 50% 

  "Małpki" jak widać po skwerkowych krzakach i trawnikach to główny nośnik odlotów amatorów szybkich wrażeń i najkrótsza droga do alkoholizmu. Osobiście jestem przeciwny takim formom sprzedaży. Zachęcam do posłuchania osób uzależnionych o tragedii ich życia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony