REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Centrum logistyczne Amazona w Lipsku

Centrum logistyczne Amazona w Lipsku (fot. Medien-gbr [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], )

Tysiące pracowników centrów dystrybucyjnych Amazona na całym świecie podejmują akcje protestacyjne, domagając się wyższych zarobków i poprawy warunków pracy. Poza USA, protesty rozpoczęły się w Niemczech i Wielkiej Brytanii – informuje BBC.

REKLAMA

Jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl, na 16 lipca, czyli na pierwszy dzień Prime Day, amerykańscy pracownicy Amazona zaplanowali sześciogodzinny strajk. Również 16 lipca we wszystkich magazynach Amazona w Polsce rozpoczęło się referendum strajkowe. Według informacji BBC fala strajków rozlała się już na Niemcy i Wielką Brytanię.

Niemieckie związki zawodowe informują, że w Niemczech strajkuje ok. 2 tys. pracowników siedmiu centrów dystrybucyjnych Amazona, czyli ok. 10 proc. wszystkich zatrudnionych w tym kraju przez amerykański koncern. Cytowany przez BBC przedstawiciel związku Verdi oświadczył, że „Amazon skłania klientów do polowania na okazje, oferując w Prime Day potężne upusty, a tymczasem pracownicy firmy są pozbawiani zarobków umożliwiających godne życie”.

W Wielkiej Brytanii związek zawodowy GMB rozdawał ulotki pracownikom centrum dystrybucyjnego Amazona w Peterborough, a w najbliższych dniach do protestów mają się przyłaczyć m.in. pracownicy magazynów w Swansea i Rugeley. Mick Rix, członek krajowego zarządu GMB oświadczył, że „pracownicy Amazona chcą, by Jeff Bezos wiedział, że są ludźmi, a nie robotami. Najwyższy czas, by Amazon zasiadł do rozmów z GMB.”

Związkowcy namawiają także klientów Amazona do działania. Nie zachęcają do bojkotu, ale apelują, by wyrażali oni dezaprobatę dla sposobu, w jaki firma traktuje pracowników.

Jeden z pracowników magazynowych ujawnił serwisowi BBC, że kompletując zamówienia musi brać z półek jeden produkt średnio co 8 sekund, a ściśle 332 przedmioty na godzinę, przez 10 godzin dziennie.

Źródło: bbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony