REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. mat. prasowe)

Wraz z końcem czerwca łódzkie centrum handlowe Sukcesja zostanie zamknięte. To efekt braku porozumienia między syndykiem a radą wierzycieli właściciela obiektu.

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

- W związku z brakiem zgody rady wierzycieli na dalsze prowadzenie przez syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki, informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Sukcesja była jednym z największych centrów handlowych w Łodzi. W obiekcie zlokalizowanym przy al. Politechniki działało ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Operatorem spożywczym centrum była Stokrotka; klienci mogli także zrobić zakupy m.in. w Rossmannie i aptece Cefarm 36,6. Dawniej w galerii działał supermarket sieci Piotr i Paweł.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w Sukcesji pracowało ponad 1 tys. osób. Obiekt zadebiutował na łódzkim rynku handlowym w 2015 r. W marcu br., w trakcie pandemii SARS-CoV-2, Sukcesja zwolniła najemców z opłacania czynszów. W kwietniu sąd ogłosił upadłość Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 2 2 dni temu

  Niestety, nikt Łodzi nie wróci pięknych pofabrycznych budynków, które zostały wyburzone (w jedną noc) pod tę inwestycję, która od początku była skazana na niepowodzenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ob serwator 1 3 dni temu

  To druga upadła galeria w Polsce. Nikomu niepotrzebna, podobnie jak Bawełnianka w Bełchatowie. Przebudować na biura lub więzienie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony