REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Carrefour

Carrefour (fot. Konrad Kaszuba)

W większości sieci przedświąteczne ceny poszły w górę, ale tylko w nieznacznym stopniu. Są również wyjątki. Polacy deklarują także, że na zakupy świąteczne zamierzają przeznaczyć więcej pieniędzy niż przed rokiem.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna wzrosty cen poszczególnych produktów sięgają maksymalnie 5,1 proc. Rok temu, w przypadku niektórych produktów było to nawet 30 proc. Ceny obniżyły m.in. Lidl i Carrefour, a także E.Leclerc, gdzie klienci zapłacą aż o 19 proc. mniej. Z wyliczeń gazety wynika, że w tej sieci klienci za podstawowy koszyk z niezbędnymi produktami świątecznymi zapłacą tam nieco ponad 90 zł. Co ciekawe najgorzej w zestawieniu wypadła Biedronka, gdzie podobne zakupy będą kosztować aż 113 zł, ale wynika to częściowo z niestandardowych gramatur oferowanych przez dyskontera.

Eksperci przyznają, że jedną z przyczyn obniżek jest coraz bardziej znacząca rola e-sklepów, co zmusza sieci do podjęcia rywalizacji cenowej. Podkreślają jednak, że nie należy spodziewać się obniżek w perspektywie długofalowej. Zdaniem Bartosza Boleckiego, eksperta PMR, sieci nie będą już w stanie brać na siebie podwyżek wynikających choćby z inflacji, ze względu m.in. na konieczność zapewnienia lepszych warunków pracownikom, a także koszty energii.

Więcej w DGP

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony