REKLAMAKORAL - Baner Główny - Świderek (25-31.03.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

- Rozwój tempa naszych operacji jest możliwy tylko poprzez wzmocnienie kompetencji naszego zespołu i infrastruktury logistyczno-operacyjnej. Dlatego inwestowanie w oba te elementy - poprzez konkurencyjną politykę wynagrodzeń i ambitny program modernizacji, będzie niezbędny dla firmy - napisał w oficjalnym raporcie Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Jak zapewnił Araujo, celem Biedronki w ostatnich latach jest zapewnienie satysfakcji klientów, a także ich stałe zaskakiwanie poprzez nowe rozwiązania i tworzenie okazji zakupowych. - Stale rozwijamy nasz asortyment oraz oferty sezonowe, a także wprowadzamy coraz większe innowacji w kampaniach tymczasowych. Te inicjatywy doprowadziły do wzmocnienia pozycji Biedronki jako punktu odniesienia do polskiego rynku FMCG i skutkowały znaczącym wzrostem sprzedaż - napisał Luis Araujo.

Jednym z najważniejszych działań Biedronki w 2017 roku było nie tylko optymalizacja strategii cenowej i jej percepcji, ale również rozwój marki własnej. Dokonano zmian w opakowaniach i przeprowadzono procesy odświeżenia niektórych produktów.

Jak zapewnił Araujo, w 2018 roku Biedronka będzie jeszcze bardziej wzmacniała swoją pozycję rynkową.

W oficjalnym raporcie przedstawiciele Jeronimo Martins zwrócili uwagę na coraz silniejsza konkurencję na rynku. To wpłynęło m.in. na zwiększenie znaczenia kampanii promocyjnych, które mają przełożenie na wyniki sprzedażowe. Od początku roku Biedronka postawiła na stały wzrost sprzedaży LFL. Jednocześnie położono nacisk na wykorzystanie okazji w celu zaoferowania "najwyższej jakości za najlepszą cenę". W minionym roku Jeronimo Martins przeprowadziło także reorganizację zespołów.

Ważnym czynnikiem, który wpłynął na wyniki Biedronki, był rozwój karty Moja Biedronka. Projekt wystartował we wrześniu 2016 roku i pod koniec miesiąca miał już 6 milionów aktywnych użytkowników.

W efekcie powyższych działań, sprzedaż Biedronki w 2017 roku wzrosła o 13,2 proc. Otwarto 121 nowych sklepów, a także dokonano modernizacji 226 placówek. Te działania mają być kontynuowane także w 2018 roku.

Co szykuje Biedronka?

Celem strategicznym na 2018 rok w Biedronce jest utrzymanie tempa wzrostu sprzedaży, ze szczególnym naciskiem na sprzedaż LFL, a także umocnienie pozycji rynkowej. Firma zwróciła jednak na olbrzymie wyzwanie, jakim jest zakaz handlu w niedziele. Zdaniem Jeronimo Martins spowoduje to znaczną zmianę warunków rynkowych, ale sieć Biedronka jest na nie gotowa.

Firma zamierza w dalszym ciągu kłaść nacisk na pozycjonowanie cen i ich percepcję, a także dalszy rozwój oferty. Jednym z pomysłów ma być... automatyzacja, która nie tylko zwiększy efektywność, ale także przyspieszy niektóre procesy. Biedronka nie zdradza jednak, o jakie rozwiązania chodzi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~;-]] ;-> 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Pewnie żeby jeszcze bardziej zwiększyć zysk z metra.... dołożą kolejne góry ;) towaru. A ostatnio zaczynali to trochę uporządkowywać.... (przynajmniej u mnie w mieście) Widać jeszcze więcej musi się zmieścić :D i tak, -oczywiście, że się zmieści..... Japonii jest taka droga, że tyle w zimie pada śniegu, że trzeba wręcz kopać w śniegu tunele na przejazd - my będziemy mieli namiastkę tego w każdej Biedronce!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asdfg 1 11 miesięcy temu

  Ta średnia sprzedaż w metrach to chyba w zł/mkw

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony