REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Andrew Highcock, dotychczasowy prezes Kompanii Piwowarskiej, został powołany na funkcję prezesa zarządu Marie Brizard Wine & Spirits.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Andrew Highcock

Andrew Highcock (fot. mat. prasowe)

Andrew Highcock jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge. Karierę zawodową rozpoczął w Arthur Andersen w Wielkiej Brytanii, a następnie związał się z sektorem FMCG w grupie Beecham. Pełnił kluczowe funkcje w Diageo, gdzie był dyrektorem marketingu na Europę Środkową, dyrektorem generalnym na Węgrzech oraz dyrektorem marketingu we Francji.

Kolejnym etapem była praca w Maxxium, gdzie Andrew Highcock odpowiadał za kraje południa Europy -
Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Grecję i Turcję, by następnie zostać prezesem zarządu w Kanadzie.
Przed objęciem stanowiska w MBWS był związany z grupą SABMiller – drugim co do wielkości koncernem
browarniczym na świecie, którego aktywa w Europie Środkowo-Wschodniej zostały nabyte przez japoński
koncern Asahi. Pełnił tam funkcje: dyrektora generalnego na Słowacji, dyrektora generalnego rumuńskiej spółki
zależnej, a aktualnie prezesa zarządu w Polsce.

Pracę w MBWS rozpocznie 29 października 2018 r.

- Poświęciliśmy odpowiednio dużo czasu na znalezienie menedżera, który skieruje naszą Grupę z powrotem na ścieżkę rentownego wzrostu i dziś z przyjemnością ogłaszamy, że nowym prezesem zarządu MBWS będzie Andrew Highcock. To menedżer, który w swej karierze zawodowej w branży napojów i alkoholi wysokoprocentowych wykazał się umiejętnością przekształcania i dynamizowania rozwoju firm, którymi przyszło mu kierować. Możliwość pracy w tak wielu różnych kulturowo krajach oraz sukcesy zawodowe, które Andrew Highcock odniósł we Francji oraz Europie Środkowo-Wschodniej (w szczególności uzdrowienie polskiej
spółki zależnej Grupy Asahi), a także w Ameryce Północnej, pozwalają wierzyć w sukces na stanowisku prezesa zarządu MBWS. Jego głównym zadaniem będzie określenie środków oraz opracowanie strategii powrotu spółki do rentownego wzrostu - powiedział Benoît Hérault, przewodniczący rady nadzorczej i obecny prezes zarządu MBWS.

- Jestem zaszczycony obejmując funkcję prezesa zarządu Marie Brizard Wine & Spirits. Mam świadomość spoczywającej na mnie odpowiedzialności wobec pracowników, partnerów, klientów i akcjonariuszy spółki - jestem gotów na tę nową menedżerską przygodę. Wiem jak poważne wyzwanie mnie czeka, ale podchodzę do niego z ogromnym entuzjazmem: jestem przekonany, że Grupa ma niewykorzystany potencjał oraz atuty pozwalające zyskać przewagę na rynku - dodał Andrew Highcock.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony