REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
 

8 stycznia 2020, 17:06

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński (Wikimedia Commons)

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński uważa, że nie należy podzielać obaw części analityków, że inflacja może przebić w najbliższych miesiącach 4 proc. r/r i utrwalić się na tak podwyższonym poziomie.

REKLAMA

„Nie podzielam obaw, że inflacja może przebić 4 proc. i utrwalić się, choć przebieg wydarzeń na Bliskim Wschodzie jest nie do przewidzenia” - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP cytowany przez serwis money.pl.

„Przewidujemy przejściowy wzrost inflacji w I-II kw. tego roku, a potem jego obniżenie w dalszej części roku. Ten flash z grudnia wyprzedza nasze oczekiwania, które dotyczyły stycznia br. Wynikało to ze zbiegu kilku okoliczności” - dodał.

Przypomnijmy, że według szacunku Głównego Urzędu Statystycznego inflacja konsumencka wyniosła w grudniu ub.r. 3,4 proc. r/r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony