REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w zasadzie niewiele pomogła tym, którym miała pomóc, gdyż pomogła najbardziej dyskontom - ocenił Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding w rozmowie z portalem Money.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zdaniem Kruszewskiego, ustawa powinna zostać jak najszybciej znowelizowana. Szef sieci Lewiatan jest zdania, iż należy przywrócić wariant z 2018 r., z dwiema niedzielami handlowymi i dwiema (czasami trzema) niehandlowymi w każdym miesiącu.

- Badania wykazały, że 50 proc. społeczeństwa to popierało, a 50 proc. negowało, w związku z czym jest to jakiś kompromis. W tym roku, kiedy są już trzy niedziele z zamkniętymi sklepami, ponad 60 proc. respondentów jest z tego niezadowolonych. W przyszłym roku opór społeczny może być jeszcze większy - przewiduje Kruszewski.

Jak stwierdził w programie "Money. To się liczy", na zakazie handlu w niedziele zyskują dyskonty oraz "placówki niby-pocztowe". - Uważam, że jest to wielki błąd i nie wiem, dlaczego w tym błędzie tak długo tkwimy. (...) To jest jakaś sztuczka. Prawo w tym względzie jest zdecydowanie wadliwe i powinno być naprawione - uważa prezes Lewiatan Holding.

Według Wojciecha Kruszewskiego, brakuje konsultacji między branżą handlową a rządem w sprawie tego, jak powinno wyglądać ograniczenie niedzielnego handlu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lucas 3 7 miesięcy temu

  Jak się pytam - gdzie jest Alfred Bujara z solidarności??? Najgłośniejszy rzecznik zaostrzania ustawy o zakazie handlu! Dla Boga, panie Bujara! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel o twojej ukochanej ustawie źle mówi! A ty się nie zrywasz? Gęby w dzikim skowycie nie rozwierasz? Do tvpis nie lecisz, żeby pomstować, wyklinać i straszyć? Co się stało z tobą, związkowcu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rochu 2 7 miesięcy temu

  Też jestem za złagodzeniem tej ustawy, ale niestety w wypowiedzi prezesa Kruszewskiego widzę, że mocno pije on do żabek, ten tekst o "placówkach-niby pocztowych", to taki przytyk w stronę żabek. Kiepsko, bo raz - w takie sprawie jak ustawa sieci handlowe powinny działać ramię w ramię, dwa - facet nie ma racji. Żabki działają w pełni legalnie, każdy sąd w tym kraju to przyznał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam777 1 7 miesięcy temu

  właściwie popieram każdy pomysł poluzowania tej mocno rygorystycznej ustawy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony