REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)
Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding, nawołuje do powrotu do dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Przedsiębiorca wypowiedział się na ten temat w komentarzu udzielonym "Rzeczpospolitej", dotyczącym wyzwań i oczekiwań względem rządu, jaki zostanie powołany po wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższy weekend.

REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)

Szef sieci Lewiatan podkreślił, że "z perspektywy branży handlowej widziałby potencjał do zmiany ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele". Jego zdaniem społeczeństwo przyzwyczaiło się już do istniejących ograniczeń, jednak "zdecydowanie bardziej odpowiedni był wariant z dwiema niedzielami pracującymi w miesiącu".

Kruszewski zaznaczył, że wariant taki popierany jest mniej więcej przez połowę Polaków. Z kolei opcja, która teraz obowiązuje (jedna niedziela handlowa w miesiącu) "ma już sporo mniej zwolenników". Prezes Lewiatan Holding zauważył też, że już w styczniu 2020 r. zakaz zostanie automatycznie rozszerzony na kolejne niedziele (pozostanie zaledwie siedem niedziel handlowych w całym roku).

- Uważam, że planując takie zmiany, warto brać pod uwagę perspektywę nie tylko pracowników, ale również konsumentów. Jestem zawsze zwolennikiem wybierania wariantów kompromisowych, w tym przypadku on także by się najlepiej sprawdził - powiedział Kruszewski "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marcia444 3 miesiąc temu

  Ciekawe,bo niektóre lewiatany są otwarte w każdą niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Jako pracownik stwierdzam, że gdyby pracodawca płacił za niedzielę tzw. "setki" to i pracownicy by się nie opowiedzieli się za zakazem handlu w niedziele. A jak teraz niedziela jest liczona jako zwykły dzień roboczy i wolne do odebrania w tygodniu to sorry ale wolę wolną niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~moro 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  Jakich dwóch? Niedziela powinna być zwykłym dniem handlowym, pracownicy sektoru handlowego chętni do pracy w niedzielę na pewno się znajdą

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony