REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, przewodniczący rady głównej Związku Pracodawców „Polski Przemysł Spirytusowy”, wiceprezes firmy Wyborowa

Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, przewodniczący rady głównej Związku Pracodawców „Polski Przemysł Spirytusowy”, wiceprezes firmy Wyborowa (Fot. Wiadomości Handlowe)

- Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego restrykcje dotyczą tylko alkoholu sprzedawanego w najmniejszych opakowaniach –  stwierdził Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka po tym, jak rząd opublikował projekt ustawy, zgodnie z którym opłata za alkohol w małpkach ma wynieść 1 złoty od buteleczki.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Szumowski w rozmowie z serwisem  money.pl dyplomatycznie stwierdził, że projekt należy traktować z należną mu powagą, "niemniej jest to tylko projekt i wierzę głęboko, że zostanie on poddany pod konsultacje nie tylko branży spirytusowej, lecz również o zajęcia stanowiska zostaną poproszeni ludzie związani z handlem oraz leczeniem uzależnień" - zaproponował prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

Przypomnijmy, że opublikowany w piątek projekt ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia zakłada m.in., że przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na podstawie zezwolenia będą zobowiązani do wniesienia opłaty związanej ze sprzedażą napojów alkoholowych o objętości nieprzekraczającej 300 ml.

Opłata wyniesie 1 zł butelkę napoju alkoholowego o pojemności nieprzekraczającej 300 ml. Według wstępnych szacunków do budżetu dzięki małpkom miałoby popłynąć dodatkowe 474 mln zł rocznie.

Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że nowa regulacja zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2020 r. Wcześniej propozycją zmiany przepisów zajmie się rząd i parlament. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pijak 1 2 miesiące temu

  Tego typu opakowanie to zwyczajnie rozpijanie obywateli, wolność wolnością ale powinne byc obarczone stosowanymi podatkami bo za efekty tego rozpijania płaci Państwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony