REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Pingo Doce)

Czy Biedronka wprowadzi na polski rynek sklep bez kas, analogiczny do placówki Pingo Doce & Go otwartej przez Jeronimo Martins w Portugalii? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Marcina Dąbrowskiego, dyrektora generalnego firmy Surge Cloud, która otworzyła niedawno pierwszy w Polsce w pełni autonomiczny sklep spożywczy Take&GO.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Prędzej szukałbym na rynku firm, które będą chciały stworzyć format od zera - ocenia Dąbrowski. - Format Biedronki jest bardzo specyficzny: dużo klientów i niskie ceny wymagają, po pierwsze, skrajnej niezawodności technologii, a po drugie bardzo niskich nakładów inwestycyjnych. Pamiętajmy, że mówimy o sieci, która ma prawie 3000 sklepów. To nie są łatwe zabiegi, aby w skończonym czasie doszło do modernizacji na dużą skalę, zwłaszcza, że na ten moment trwa przecież instalacja kas samoobsługowych - dodaje.

Jednak zdaniem Marcina Dąbrowskiego, technologia i tak coraz mocniej będzie wchodziła do sklepów spożywczych (i nie tylko), po to żeby zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenie zakupowe, ale także żeby poprawić dostępność oferty.

- Oczywiście nie w każdym formacie będzie to możliwe czy bezpieczne. Sprzedaż alkoholu jest tutaj bardzo dobrym przykładem asortymentu, który niesie za sobą pewne ryzyka - podkreśla szef Surge Cloud.

I dodaje: - Miło jest nam być w gronie firm, które jako pierwsze wdrażają takie koncepty na świecie. To, co teraz robią wiodące sieci handlowe, jest tylko dowodem na to, że czas i moment jest właściwy.

Dlaczego? - Składa się na to wiele rzeczy, ale przede wszystkim to, co wiemy po pierwszych tygodniach funkcjonowania Take&GO. Mamy niezbity dowód na to, że klienci oczekują dostępności. Chcą robić zakupy i nie być niczym ograniczeni - tłumaczy Marcin Dąbrowski.

Więcej na temat konceptu sklepu bez kas wdrożonego przez Jeronimo Martins przeczytać można w naszym artykule pt. "Właściciel sieci Biedronka uruchomił pierwszy sklep bez kas - Pingo Doce & Go!".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony