REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Dave Lewis, prezes Tesco

Dave Lewis, prezes Tesco (fot. mat. prasowe Tesco UK)

Szef największej brytyjskiej sieci handlowej wezwał ministra finansów Philipa Hammonda do wprowadzenia specjalnego podatku obrotowego – „Amazon tax” – pobieranego w wysokości 2 proc. wartości towarów sprzedanych online – informuje The Guardian.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO) - Belka w artykułach (14-30.06.2019)

Zdaniem Dave'a Lewisa e-commerce wywiera „śmiertelną presję” na detal stacjonarny i jeśli rząd brytyjski nie wprowadzi specjalnego podatku od sprzedaży online, poważne problemy będzie mieć cała branża. Szczególnie sieci z ofertą z nieco wyższej półki znajdą się pod ścianą – pisze The Guardian.

Dave Lewis przekonuje, że tradycyjni detaliści muszą się borykać z rosnącymi kosztami operacyjnymi, wzrostem płac i coraz wyższymi podatkami, a wszystko to w warunkach ostrej konkurencji ze strony e-commerce – kontynuuje The Guardian.

Zdaniem szefa Tesco, obciążenia podatkowe zaczynają zagrażać egzystencji sieci stacjonarnych, a jeśli te zaczną upadać, ludzie będą masowo tracić pracę. Menedżer wezwał rząd, by zdjął część ciężarów podatkowych z detalu fizycznego i obciążył nimi globalnych gigantów e-commerce. Zasugerował wprowadzenie "Amazon tax"  – podatku obrotowego od sprzedaży online w wysokości 2 proc. przychodu.

Minister Philip Hammond przyznał, że zbliża się moment, w którym rząd będzie musiał opodatkować takie firmy internetowe jak Amazon czy Google, które „muszą się uczciwie dołożyć do finansowania usług publicznych” – relacjonuje The Guardian.

Urzędnik stwierdził, że najlepiej byłoby podpisać jakieś globalne porozumienie w tej kwestii, ale zastrzegł, że czas na dyskusje kończy się i jeśli takiego porozumienia nie będzie, rząd Jej Królewskiej Mości jednostronnie opodatkuje handel cyfrowy.

Źródło: theguardian.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony