REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Zdaniem handlowców

 

30 października 2019, 09:32

- Kolejne cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy będą wymagać  dialogu organizacji branżowych z rządem w kwestii potencjalnych  regulacji dotyczących handlu detalicznego w Polsce - komentuje dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Renata Juszkiewicz, prezes POHiD, podczas Kongresu Rynku FMCG 2019

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD, podczas Kongresu Rynku FMCG 2019 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Według Juszkiewicz, celem tego dialogu powinno być "zachowanie dotychczasowego wzrostu wzrostu  rynku i utrzymanie równych warunków konkurencyjnych dla poszczególnych formatów sklepów, jak również dbałość o  dalszy rozwój  rynku FMCG w Polsce".

- Przedmiotem tego dialogu będą ewentualne projekty  planowanych regulacji m.in. powrotu do dyskusji na temat ustawy ograniczającej  handel w niedziele czy też kwestii podatku od handlu. Spodziewamy się, że podatek od handlu pozostanie zawieszony przynajmniej do prawomocnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - sądzi szefowa POHiD.

Jak dodaje Juszkiewicz, ważnym tematem dla branży handlowej jest również wzrost pensji minimalnej w kolejnych latach. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało w kampanii wyborczej systematyczne podnoszenie płaci minimalnej do 4000 zł brutto w 2023 r. Branża liczy na możliwość konsultacji w tym temacie z rządem.

- Rok 2020 i kolejne lata to wdrażanie nowego modelu gospodarki odpadami opartym na rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Ponadto implementacja Dyrektywy Single Use Plastic będzie miała wpływ na wszystkie podmioty wprowadzającej artykuły spożywcze w opakowaniach i wiązała się z  wysokimi kosztami recyclingu i zmianami opakowań przyjaznych dla środowiska - wylicza dalej Renata Juszkiewicz.

Prezes POHiD-u wśród innych istotnych tematów wskazuje na "wdrażanie nowych technologii, w tym kas samoobsługowych, dalszy rozwój płatności bezgotówkowych, rozwój e-commerce i szeroko rozumiany nowy model biznesu związany z transformacją cyfrową".

- Największym wyzwaniem dla branży jest utrzymanie poziomu niskich cen, przy wysokiej jakości oferowanych produktów spełniających oczekiwania polskich konsumentów - podkreśla Juszkiewicz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ALBATROS 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

  NIEDZIELE POWIINY BYĆ WOLNE, NA ZAKUPY JEST CZAS OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ALBATROS 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

  NIE JESTEM ZA PIS, ALE Z WOLNYCH NIEDZIEL JESTEM ZADOWOLONY

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teraz jest dobrze 1 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Pani szefowa pewnie ma życzenie by przywrócić handel w każda niedziele i zamrożenie pensji pracowników handlu na poziomie 2500 brutto na 20 lat. Może sama stanie za lada w niedziele i za taka kasę ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony