REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. mat. prasowe Tesco UK)

Dla konsumentów na Wyspach ta wiadomość może okazać się szokująca. Jak wynika z dokumentów, do których dotarła organizacja Press Association, Tesco dyskretnie podniosło ceny ponad tysiąca produktów codziennego użytku, w tym m.in. niektórych owoców, serów, makaronów czy dżemu – informuje brytyjska prasa.

REKLAMA

Z dokumentów wewnętrznych, do których dotarła Press Association, wynika, że w pierwszych dwóch tygodniach lipca Tesco podniosło ceny ponad tysiąca produktów, przy czym średnio podwyżka wyniosły aż 11 proc.

Przykładowo, cena sera Cathedral City Mild Cheddar wzrosła o 57 proc., zgrzewka piwa Carlsberg zdrożała o 33 proc., a ryż basmati marki Salaam o 29 proc. Największa podwyżka miała miejsce w przypadku nasion czarnej soczewicy marki Merchant Gourmet – opakowanie zdrożało aż o 152 proc.

Co ciekawe, Tesco podniosło nie tylko ceny produktów markowych, ale także wielu produktów marki własnej. Jak wyliczyły brytyjskie media, spośród 50 produktów objętych największymi podwyżkami aż 18 to produkty own-brand.

Rzecznik sieci tłumaczy, że wzrost kosztów dotyka całej branży detalicznej. „Pracujemy ciężko, by zmniejszyć presję kosztową i chronić konsumentów przed wzrostem cen, jak długo się tylko da. Jednak, jak cały rynek, w niektórych przypadkach byliśmy zmuszeni podnieść ceny. Mimo podwyżek, w większości przypadków produkty z naszej oferty wciąż są porównywalne cenowo z najtańszymi odpowiednikami, sprzedawanymi przez sklepy Wielkiej Czwórki (Tesco, Sainsbury's, Asda i Morrisons – red.)” – zapewnił w komunikacie i wskazał na 121 produktów, które w tym samym czasie staniały, średnio o 24 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony